Galatasaray'da ikinci skandal: Adili'ye şok

Galatasaray'da ikinci skandal: Adili'ye şok
Galatasaray'da ikinci skandal: Adili'ye şok
Parasını alamayan Hajrovic'in FIFA'ya başvurmasıyla sarsılan Galatasaray, Endoğan Adili'nin 416 bin euroluk bonservis bedelini 4 eşit taksit halinde ödemek için İsviçre ekibiyle anlaştı. Ancak sarı-kırmızılılar, çapraz bağları kopan genç futbolcu için şimdiye kadar tek ödeme dahi yapmadı.

Galatasaray ’da, Izet Hajrovic’in kaçmasıyla su yüzüne çıkan ekonomik kriz her gün yeni bir boyut kazanıyor. Futbolculara ödemelerde yaşanan sorunlar son olarak alacaklı kulüpleri de harekete geçirdi. Bunlardan biri de İsviçre kulübü Basel.

G.Saray'da kaş yaparken göz çıkardılar


Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ın haberine göre; Grasshoppers’tan alınan Hajrovic’in yaşadığı sorunlar Basel yöneticilerini tedirgin etti. İsviçre ekibini harekete geçiren nokta ise Endoğan Adili için Galatasaray ile protokol yapmalarına rağmen hâlâ kendilerine tek kuruş ödenmemesi oldu.

19 yaşındaki futbolcu için iki kulüp 416 bin euro bonservis bedeli üzerinde anlaşırken, bu paranın 4 eşit taksitte ödenmesine karar verilmişti. Türkiye ’ye 500 bin euro olarak yansıyan anlaşmanın 84 bin euro düşük olması dikkatlerden kaçmazken, 4 taksitten şu ana kadar 1’inin dahi ödenmemesi İsviçrelilerin tepkisini çekti.

Konuyla ilgili Baselli idarecilerin, “Galatasaray büyük bir kulüp. Ancak anlaşmanın şartlarına uymuyorlar. Üstelik Hajrovic olayı da ortada. Biz para konusunda sorun yaratmayız. Burada Galatasaray markası komik duruma düşüyor” ifadelerini kullandıkları belirtildi.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Şubat ayında antrenmanlara çıkan ancak kısa süre sonra çapraz bağları kopan Endoğan Adili’nin transferi Türk pasaportu yetişmediği için KAP’a bildirilmemişti. 

Galatasaray'dan Mevlüt Erdinç atağı