Galatasaray'da imece usulü prim!

Galatasaray'da imece usulü prim!
Galatasaray'da imece usulü prim!
Galatasaray Liv Hospital'ın 6 oyuncuyla Fenerbahçe Ülker'i yendiği tarihi maçın ardından basketbolculara 100 bin TL prim dağıtan sarı-kırmızılı yöneticiler, bu parayı 'imece' usulü topladı. Cem Kınay'ın ödemeyi kredi kartı ile yaptığı iddia edildi.

Sarı-kırmızılı kulüp, erkak basketbolda inişli çıkışlı bir dönem yaşarken, bunun en önemli sebebi ise ekonomik olarak takımda bir türlü düzenin sağlanamaması.

Eldeki oyuncuların bir bölümü ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle takımdan ayrılan Galatasaray , ezeli rakip Fenerbahçe ile evlerinde oynayacakları maça sadece 6 oyuncuyu kullanabildi. Karşılaşama öncesinde kaptan Carlos Arroyo’nun da para sıkıntısı nedeniyle ülkesinin yolunu tutması ile birlikte Fenerbahçe favori olurken 92-88’lik galibiyet Türk basketbol tarihine geçti. Maçın ardından ise yöneticilerden Abdurrahim Albayrak oyunculara 100 bin TL prim vermek istediğini söylerken, yönetim kurulu ise Albayrak’ın bunu tek başına sırtlanmamasını ve herkesin elini taşın altına sokmasını istedi.

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; Dursun Özbek 40 bin TL verirken, Abdurrahim Albayrak da 40 bin TL destek verdi. Yöneticilerden Ebru Köksal 2 bin TL ile katkıda bulunurken Cem Kınay ise 3 bin TL verdi. Ancak iddialara göre Kınay, bin TL nakit verirken 2 bin TL’yi kredi kartı ile ödedi.

Bu ilginç prim toplama sistemi kulübün mali olarak durumunu da ortaya koyarken imece usûlü ile yapılan çalışma basketbol takımına aktarıldı.