Galatasaray'da işler iyice karıştı!

Galatasaray'da işler iyice karıştı!
Galatasaray'da işler iyice karıştı!
Sarı-kırmızılı taraftarlar, yönetimden önemli transferler bekliyor. Ancak Galatasaray'ın asıl sorunu, futbolcu almak değil...

Galatasaray 'ın transfer politikası, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yabancı kontenjanını 6+04'ten 5+3'e çekmesi nedeniyle karmaşık bir hal almış durumda.

Mevlüt adım adım Galatasaray'a


Başkan Ünal Aysal ile danışmanı Bülent Tulun, Didier Drogba'nın yerine önemli bir golcünün alınması görüşünde. Teknik direktör Roberto Mancini ise öncelikle savunmaya takviye istiyor. Sarı-kırmızılı takımdaki yabancı futbolcuların fazlalığı ise yönetimin elini kolunu bağlıyor.

Gönderilmesi düşünülen oyunculardan Emmanuel Eboue'nin 1, Aurelien Chedjou'nun 3, Dany Nounkeu'nun 2 ve Nordin Amrabat'ın 3 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor. TFF'nin sınırlamasına uymak için mevcut kadrodan 3 yabancı oyuncu ile yolların ayrılması gerekiyor.

Galatasaray'da 'Sarıgül' dönemi

BRUMA, ONTIVERO, HAJROVIC...

Galatasaray, yeni bir yabancı transferi için de sözleşmesi süren bir yabancıyı daha elden çıkarmak zorunda. Geçen yıl Fatih Terim'in ısrarı ile 12 milyon euroya satın alınan Bruma'nın, geçirdiği ciddi sakatlık sonrası kulüpte kalıp kalmayacağı belli değil. Aynı şekilde devre arasında transfer edilen Izet Hajrovic ve Lucas Ontivero'nun durumları da belirsizliğini koruyor.

Galatasaray'da gelecek sezon yeri garanti olan yabancılar Fernando Muslera, Alex Telles, Felipe Melo ve Wesley Sneijder olarak duruyor. Diğer yabancı oyuncuların ise ta sözleşmesi feshedilecek ya da kiralık olarak başka bir takıma gönderilecek. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Twitter'ın Ünal Başgan'ı ifşa oldu!