Galatasaray'da istifa krizi!

Galatasaray'da istifa krizi!
Galatasaray'da istifa krizi!
Galatasaray Kulübü Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal, "Ergin Ataman sözümü dinlemiyor" diyerek, görevi bırakmak istedi. Yönetim istifayı kabul etmedi, ancak geri adım atmayan Topsakal dün oynanan maça gitmedi.

Mali sorunlar ve koç Ergin Ataman'ın, soyunma odasında genç oyuncu Göktürk Ural'a tokat atmasıyla uzun süredir gündemi meşgul eden-sarı kırmızılılarda bu sefer de istifa krizi yaşanıyor.

Ergin Ataman'dan bir garip ceza!


Hürriyet'ten Ali Naci Küçük'ün haberine göre; Galatasaray Kulübü Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal, geçtiğimiz hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında, 'şube yöneticiliği' görevinden ayrılmak istediğini açıkladı.

"SÖZÜMÜN DİNLENMEDİĞİ YERDE DURMANIN ANLAMI YOK"

Can Topsakal, istifa kararının gerekçesini şöyle anlattı:
"Oyunculara yapılacak ödemelerle ilgili Ergin Ataman'dan bir ricada bulunmuştum. Kendisine 'oyuncularla konuş bize biraz daha zaman tanısınlar' dedim. Fakat kendisi uyarımı dikkate almadı. 'Ben daha ne konuşayım?' dedi. Sözümün dinlenmediği bir yerde idarecilik yapmamın anlamı yok. Artık basketbola bakmak istemiyorum."

Ancak Topsakal'ın bu talebi yönetim kurulunda kabul görmedi ve göreve devam etmesi istendi. Ancak geri adım atmayan Topsakal, Galatasaray Liv Hospital'ın dün İstanbul 'da Torku Konyaspor ile oynadığı maçı izlemeye gitmedi. Sarı-kırmızılıların büyük zorluklarla 81-80 kazandığı mücadeleyi yönetimden Cem Kınay ile Ural Aküzüm izledi.

Yarsuvat: Ergin Ataman'ın arkasındayız