Galatasaray'da kar korkusu

Yarın Bursaspor ile karşılaşacak olan Galatasaray'ı yine kar korkusu sardı. Geçen hafta, Denizlispor maçı kar yağışı nedeniyle ertelenen ve ağır sahada oynamak istemeyen Sarı-Kırmızılılar'ı, Bursa'da yine kar bekliyor.

İSTANBUL - Yarın Bursaspor ile karşılaşacak olan Galatasaray'ı yine kar korkusu sardı. Geçen hafta, Denizlispor maçı kar yağışı nedeniyle ertelenen ve ağır sahada oynamak istemeyen Sarı-Kırmızılılar'ı, Bursa'da yine kar bekliyor. Dün başlayan ve hiç durmadan yağan kar nedeniyle Bursaspor'un sahasının giderek ağırlaşması, Galatasaray'ı tedirgin ediyor. Sarı-Kırmızılı yöneticiler, geçen hafta Bursaspor-Samsunspor maçının çok kötü bir zeminde oynandığını ve bu hafta ise sahanın daha kötü olacağı görüşündeler. Fatih Terim, Xavier'i nerede oynatacağına ise henüz karar veremedi. Bu oyuncuyu stoper mi, yoksa savunmanın sağ kanadında mı oynatacağına bir türlü karar veremeyen tecrübeli hoca, Portekizli'yi savunmanın sağında, Ümit Davala'yı ise orta alanda oynatmayı planlıyor.
'Onlara var da, bize yok mu?'
Sarı-Kırmızılı takımda, sakatlığı devam eden Hasan Şaş'ın Bursa'da riske edilmeyeceği ve ancak önümüzdeki hafta takımındaki yerini alabileceği belirtildi. Terim, bu bölgede Ergün'ü oynatacak. Hasan Şaş'ın görevini ise Revivo üstlenecek. Galatasaraylı futbolcular, yeni transferlere peşin para veren yöneticilerle Bursa deplasmanı sonrasında görüşme kararı aldı. Prim sisteminin dahi belli olmaması nedeniyle sıkıntı yaşayan futbolcular, alacaklarının da henüz verilmediğini idarecilere iletecek. Öte yandan sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Bülent, Suat, Vedat, Emre Aşık'ın da durumları sezon sonunda belirlenecek. Yönetim, Terim'in vereceği rapor doğrultusunda bu oyuncularla görüşecek. (Spor Servisi)