Galatasaray'da kazan kaynıyor

Galatasaray'da kazan kaynıyor
Galatasaray'da kazan kaynıyor
Sarı-kırmızılı ekibin Kasımpaşa beraberliği ile 9 puanlık farkı indirme şansını yitirmesi, camiadaki tedirginliği artırdı.

Kadir ÇETİNÇALI / İstanbul (DHA) - Fatih Terim'in görevine son verilmesi sonrası Roberto Mancini'li dönemde de futbol olarak ortaya hiçbir şey koyamayan futbol takımının gidişatı, Başkan Ünal Aysal'a olan muhalefeti artırdığı gibi yönetim içinde de krize neden oluyor.

'O dalga geçtiğiniz Sabri var ya...'


Maç içindeki Melo-Sabri kavgası, futbolcuların isteksiz tavrı, Sneijder'in ortalıkta gözükmemesi. Kasımpaşa maçı sonrasında Mancini'nin "Sneijder'e izin verdik ama nerede olduğunu bilmiyorum" sözleri, camianın ileri gelenlerini harekete geçirdi.

Eski yöneticilerden Yurdaşen Karahasan, "Bu kötü futboldan utanıyorum. Kasımpaşa maçına gitmeye korktum. Çünkü takımın yürümeyeceğini görüyorum. Başkan ortalıkta yok" diye isyan etti.

Galatasaray Divan Kurulu'nun etkili isimlerinden Hayrettin Kozak, "Bu takım Gaziantep Belediye'yi eler mi şüpheliyim. Yılmaz Vural'ı getirsek bundan kötü olmazdı, yılda 5 milyon ueroda kasada kalırdı" diyerek Mancini'yi de eleştirdi.

Bir garip Sneijder açıklaması


"BAŞKAN NEREDE?"

Kasımpaşa maçında sadece iki yönetici Özkan Olcay ve Necati Demirkol'un bulunması da ağır tenkitleri beraberinde getirdi. Camianın ileri gelenleri, "Başkan nerede? Basın sözcüsü Şükrü Ergun nerede? Televizyonlara çıkmakla, Fatih Terim'e sallamakla bu olmaz. G.Saray Lİsesi'nin 200 metre aşağısındaki stada gelemiyor yönetici. Bu ne sorumluluk" eleştirilerinde bulundular.

Kasımpaşa maçında Felipe Melo'nun kendisini teskin etmeye ve kart görmesini engellemeye çalışan kaptan Sabri Sarıoğlu'nun eline vurması, Galatasaraylıları öfkelendirmiş durumda.

Abdurrahim Albayrak geri mi dönüyor?


"ÜNAL AYSAL YAKINDA KAÇAR" İDDİASI

Bütün bunlar olurken sürekli konuşan başkan Ünal Aysal'ın da ortalıkta gözükmemesi şu eleştirileri ortaya çıkardı. "G.Saray Başkanları iye günde değil, böyle günlerde ortaya çıkar. Nerede Alp Yalman, Faruk Süren gibi büyük başkanlar. Takım iki kötü sonuç aldı ortalıkta yok. Yakında bırakıp kaçar."

Camianın birçok önemli ismi, 2 sene şampiyonluğun ardından gelen seçimi büyük hata olarak yorumlarken, kulübün mali gidişatının da endişe verici olduğunu ileri sürdü. İkinci kez yapılması düşünülen Sportif A.Ş. hisselerinin sermaye artırımı için yapılan başvuruya hala olumlu cevap verilmemiş olması da, yönetimin işini zorlaştırdığı ve bu yüzden Ünal Aysal'ın görevi bırakıp, kaçacağı endişesini yaşadıklarını öne sürdü.

Bu arada birçok yönetici de gidişattan memnun olmayıp, endişe duyar halde. Yarın yapılacak yöhetim kurulu toplantısında Başkan Aysal ile durum değerlendirmesi yapılıp, futbol şubesi ve Florya'da eski mutlu tablonun geri gelmesi için fikirler ortaya atılacağı da sızan bilgiler arasında.

İspanya'da ultrAslan'a övgü