Galatasaray'da Kızılyıldız tedirginliği

Galatasaray'da Kızılyıldız tedirginliği
Galatasaray'da Kızılyıldız tedirginliği
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, Euroleague'de Olympiakos'u yenerek Top 16'ya yükselen Galatasaray Liv Hospital'ın, Sırbistan'ın Kızılyıldız takımı ile aynı grubu düşme ihtimallerini değerlendirdi.

İSTANBUL - Hamdi Yasaman, sarı-kırmızılı ekibin bu sezon yaşanılan bütün sıkıntılara rağmen çok iyi bir performans ortaya koyduğunu ve Avrupa 'nın en iyi 16 takımı arasına girmeyi başardığını ifade etti.

Galatasaray Liv Hospital'ın grubundaki en kritik mücadelede Olympiakos ile karşı karşıya geldiğini ve maçın seyircisiz oynandığını belirten Yasaman, şunları kaydetti:
"Takımımız sadece 7 oyuncu ile maçı bitirdi. Gerçekten inanılmaz bir mücadele sergilediler. Takımdan gidenler vardı. Zaten onlardan fazla yararlanamıyorduk. En iyi oyuncularımız dün akşam sahadaydı. Rakibimiz de daha önce gruptan çıkmayı garantilemiş, Avrupa'nın en iyi takımlarından biriydi. Takımımızda çok güzel bir ruh vardı. Zaten o havayla maçı kazandılar. Biz bu tarihi başarıyı Galatasaraylılık ruhuyla açıklıyoruz."

Hamdi Yasaman, oyuncuların ödemeleri nedeniyle yaşanan sorunları çözmeye çalıştıklarını dile getirerek, "Göreve geldiğimizde biriken ödemeler vardı. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ödemeler rayına oturdu. Ödemeler yapılmaya başlandı. Oyuncuların da biraz sabırlı olması lazım. İnşallah bu soruna da çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

"TRANSFER TALEBİNİ DEĞERLENDİRECEĞİZ"

Hamdi Yasaman, kazanılan başarıda Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman'ın büyük paya sahip olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Hocamız takımı çok iyi yönetiyor. Bu işi gönülden yapıyor. Top 16 turu için talep ettiği oyuncu transferlerini yönetim kurulunda değerlendireceğiz. Takımımızdan giden oyuncuların yükü kalktı. Onların yerine transfer olabilir. Bunun için şartları sonuna kadar zorlayacağız. İnşallah her şey daha iyi olacak ve çeyrek finale de kalırız."

"İNŞALLAH KIZILYILDIZ İLE AYNI GRUBA DÜŞMEYİZ"

Grupta İstanbul'da yaptıkları maçtan önce çıkan olaylarda bir taraftarı hayatını kaybeden Sırbistan'ın Kızılyıldız takımı ile Top 16 turunda aynı grubu düşme ihtimallerini de değerlendiren Yasaman, "Tabi burada şansız bir olay oldu. Bu münferit bir olay. Tasvip etmediğimiz ve olmasını asla istemediğimiz bir olay ama dünyanın her yerinde böyle şeyler oluyor. Tabi eşleşirsek yine bir gerginlik olur ama umarım zamanla ortadan kalkar bu durum. İnşallah aynı gruba düşmeyiz" ifadelerini kullandı.

Hamdi Yasaman, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde geçen sezon şampiyon olan ancak bu sezona kötü başlayan Galatasaray Odeabank'ın dün grubunda ilk galibiyetini Polonya'nın Wisla Can-Pack ekibi karşısında aldığını hatırlatarak, "Aslında kadın takımımızın kadrosu iyi. Kötü başladılar ama onlar da ellerinden geleni yapıyorlar. Şu an futbol başta olmak üzere bütün branşlarda iyi gidiyoruz. Galatasaray, tümden bir havaya girdi. İnşallah, bu güzel hava devam eder" değerlendirmesinde bulundu. (AA)