Galatasaray'da kritik dönemeç: Felaket senaryoları...

Galatasaray'da kritik dönemeç: Felaket senaryoları...
Galatasaray'da kritik dönemeç: Felaket senaryoları...
Galatasaray'da, Karabük deplasmanında alınacak kötü bir sonuç sonrasında Prandelli gidebilir. Futbolculara para cezası verilmesi ve Sneijder, Muslera ve Bruma gibi yıldızların satılması gündemde

RADİKAL- Milliyet gazetesinin haberine göre Şampiyonlar Ligi’nde yaşanan hüsranın ardından gözünü Süper Lig’e çeviren Galatasaray ’da bugünkü Kardemir Karabükspor karşılaşması sıradan bir 90 dakikanın çok üstünde anlamlar taşıyor. Son 5 sezonda ligde en yüksek puana ulaşmasına rağmen futbol olarak umut vermeyen Galatasaray'da milli ara öncesi yapılacak bu maç taşları yerinden oynatabilir.

Fenerbahçe ’nin zor maçlarını atlatması, buna karşın Galatasaray’ın Beşiktaş ve Trabzonspor’la henüz karşılaşmaması kaygıları daha da artırıyor. Üstelik sarı-kırmızılılar ikinci yarı Fenerbahçe ile Kadıköy’de oynayacak. Bu da ayrı bir handikap olarak göze batıyor.

Galatasaray, THY ile sözleşme imzaladı


Büyük önem taşıyan Kardemir Karabükspor maçından çıkacak sonuca göre yaşanabilecek senaryolar şöyle:

1. BİLETİ HAZIR

Galatasaray Yönetimi her ne kadar Cesare Prandelli’nin şimdilik arkasında dursa da, İtalyan teknik adamın oyuncu seçimleri, sürekli değişen kadrolar ve sistem eleştirileri beraberinde getiriyor. Karabük’ten olumsuz bir sonuç çıkması durumunda Prandelli’nin biletinin kesilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Tabii ilk tercih Prandelli’nin kendisinin istifa kararı alması. Yönetim, milli arayı bu şekilde fırsata dönüştürmek istiyor.

İşte Sneijder gerçeği!


2. AĞIR RADİKAL KARARLAR ALINACAK

Galatasaray puan olarak ligde zirve yarışının içinde olmasına rağmen futbolcuların form durumu istenilen düzeyde değil. Karabük maçından kötü bir sonuç gelmesi durumunda oyunculara yönelik radikal kararlar alınması gündeme geldi. Bu noktada ağır para cezaları ve kadro dışı bırakmalar düşünülüyor.

280 milyon Lira'lık enkaz!


3. YILDIZLAR SATILACAK
Galatasaray’da gündemdeki diğer bir konu ise yıldız futbolcuların satılması... Sneijder, Muslera ve Bruma gibi isimlerin devre arasında satılarak kaynak yaratılması gündeme gelebilir. Bu noktada Karabük maçı önemli... Çünkü olası bir kayıp, bu tezi savunan idarecilerin elini güçlendirecek. Üstelik 41 kişilik kadronun 26’ya ineceği düşünüldüğünde bu olasılık çok güçlü görünüyor. Ayrıca yüksek ücretler de düşürülecek.