Galatasaray'da masör transferi

Galatasaray'da masör transferi
Galatasaray'da masör transferi
Ne futbolcu, ne teknik direktör, ne basketbolcu, ne de voleybolcu, İzmir'de yılın transferi bir masör oldu.

İZMİR (DHA) - Futbolseverlerin Altay'dan tanıdığı Mahmut Çalış, İtalyan teknik direktör Roberto Mancini'nin gelmesiyle büyük bir değişim yaşayan giden Galatasaray 'a masör oldu. Sarı-kırmızılı kulübün İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan'dan gelen teklif üzerine dün İstanbul 'da sözleşme imzalayan Çalış, bugün resmen göreve başladı.

Aysal'ın ilginç önerisine ret


Mancini'nin sağlık ekibinde 2 doktor, 3 fizyoterapist ve 3 masörle birlikte çalışacağını belirten Mahmut Çalış, "Benim için inanılmaz bir mutluluk. 53 yaşımda böyle bir göreve layık görülmek, geçmişte doğru işler yaptığımı kanıtlıyor. Uzun yıllar Ümit ve A Milli Takım'da çalıştığım için şu anda Galatasaray'daki yerli oyuncuların büyük bölümünü tanıyorum. Zorluk çekeceğimi sanmıyorum. Artık Şampiyonlar Ligi'ndeyim" dedi.

PARLAK KARİYER

Masörlüğe 1982 yılında Altay'da başlayan Mahmut Çalış, 3 yıllık Samsunspor macerası ve bu sezon başında 4 ay çalıştığı Şanlıurfaspor dışında hiçbir kulüpte görev yapmadı. 13 yıl Altay ve Ümit Milli Takım masörlüğünü birlikte sürdüren Çalış, 3 yıl da A Milli Takım'a hizmet verdi.

Cimbom geri adım attı