Galatasaray'da radikal değişiklik

Galatasaray'da radikal değişiklik
Galatasaray'da radikal değişiklik
Galatasaray'da sistem değişiyor, orta saha kalabalıklaşıyor. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, kritik Atletico Madrid karşılaşması öncesi savunma açıklarını asgariye indirmek için düğmeye bastı. Orta alanda Selçuk İnan'ın yanında Hakan Balta ile Emre Çolak'ın oynaması bekleniyor.

Hamza Hamzaoğlu, bugün Türk Telekom Arena'da oynanacak Atletico Madrid maçında orta saha kurgusunu değiştirecek ve sistemsel değişikliğe gidecek.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Süper Lig'in ilk 4 haftasında ortaya konan kötü performans ve kalede görülen 6 gol, Atletico Madrid mücadelesi öncesinde Hamzaoğlu’nu düşündüren en önemli konu. Defansif açıkları gidermek adına Hamzaoğlu, 3 futbolcuya orta sahanın merkezinde görev verecek.

İşte Galatasaray'ın Avrupa sponsoru

ORTA SAHA KURGUSU TAMAMEN DEĞİŞİYOR

Yasin-Sneijder-Podolski-Selçuk ve Rodriguez'den oluşan orta saha kurgusu, savunma adına değişikliğe uğrayacak. İlk hedef İspanyol ekibine karşı savunmada açık vermemek. Selçuk İnan'ın yanında, Hakan Balta ile Emre Çolak'ın görev yapması bekleniyor.

Atletico Madrid karşısında Lionel Carole sol bekte görev yapacak. Jason Denayer ilk kez 11'e girerken, Hakan Balta ön liberoya çekilecek.

MELO'NUN BOŞLUĞU BÖYLE DOLDURULACAK

Melo'nun gitmesiyle birlikte Galatasaray orta alanındaki kesici özelliği olan oyuncu eksikliği Hamza Hamzaoğlu tarafından bu şekilde giderilecek. Takım savunmasında açık vermemek adına bu önlemi alan Hamza hoca, Lukas Podolski ve Wesley Sneijder'e maçın gidişatına göre zaman zaman kanatlarda görev verecek.

Selçuk İnan hakkında çıkan haberlere isyan etti