Galatasaray'da radikal kararlar

Galatasaray'da radikal kararlar
Galatasaray'da radikal kararlar
Sarı-kırmızılı yönetim, 4. yıldız motivasyonunu artırmak için bazı radikal kararlar aldı. İşte Galatasaray'ın Mayıs 2015'e kadar belirlediği yol haritası...

Fenerbahçe ve Beşiktaş ile girdiği şampiyonluk yarışında ipi göğüslemek isteyen Galatasaray ’da, takımın motivasyonunu artırmak amacıyla bazı radikal kararlar alındı. Sarı-Kırmızılı yöneticilerin yaptığı son toplantıda, futbolcuların ve teknik heyetin içinde bulunduğu son durum masaya yatırıldı. Artı ve eksilerin analiz edildiği toplantıyla birlikte, verimliliği en üst seviyeye çıkarmak adına belirlenen yol haritası Mayıs 2015’e kadar uygulanacak.

Galatasaray'da bir ayrılık daha!


Fanatik Gazetesi'nden Metin Karabaş'ın haberine göre; Galatasaray Yönetimi’nin görev süresinin sonuna kadar belirlediği eylem planı şöyle:

1- Maaşlar vaktinde ödenecek
Tüm oyuncuların maaşları tam vaktinde ödenecek. Artık futbolcuların peşinden ‘alacağım yoktur’ yazılı senetleri imzalatmak için koşulmayacak. Finansal kaynaklar erkenden ayarlanacak.

2- Oyuncu sayısı azaltılacak
Kadro önceden belirlenen sayıya indirilecek ve böylece her bir oyuncunun takımın parçası olması sağlanacak. Bu şekilde kadroya girme şansı olmayan futbolcuların negatif enerji yaymasının önüne geçilecek.

3- Transfer sona kalmayacak
Devre arası transferleri en kısa sürede tamamlanacak. Takviyelerin son güne bırakılmaması adına ne gerekiyorsa yapılacak.

4- Gidene ‘dur’ denmeyecek
Takımdan ayrılmak isteyen her kim olursa olsun, kolaylık sağlanacak ve şartların karşılanması halinde gitmesine izin verilecek.

5- Güven ortamı yaratılacak
Mayıs ayında gerçekleşecek seçimli kongrenin futbolcuları etkilememesi adına zaman zaman takımla bazı toplantılar yapılacak. Onlara güven ortamı yaratılacak ve motivasyonun azalmasına kesinlikle izin verilmeyecek.

6- Nakit akışı sağlanacak
Mali disiplinin bozulmaması için profesyonellere bir ödeme planı hazırlatılacak. Mayıs’a kadar tüm branşlarda nakit akışının sağlanması adına dikkatli adımlar atılacak.

İşte Veysel Sarı'nın yeni takımı