Galatasaray'da şimdi ne olacak?

Galatasaray'da şimdi ne olacak?
Galatasaray'da şimdi ne olacak?
Sarı-kırmızılı kulüpte Başkan Ünal Aysal'ın aday olmayacağını açıklaması ile birlikte taşlar yerinden oynadı. Bir grup Aysal'ı ikna etmek için çalışırken, bir taraf ise yeni adaylar üzerinden çalışmalarına devam ediyor.

Ünal Aysal'ın önceki gün 'Stadyum' programında yaptığı açıklamalar gündeme damga vurdu. Vatan Gazetesi, Galatasaray 'ı ve Ünal Aysal'ı iyi bilen yazarlara başkanın açıklamalarını ve başkanlık için geleceğini sordu.

Galatasaray taraftarından Ünal Aysal'a destek!


HASAN ŞAŞ: Ali Dürüst olmazsa olmaz

Başkan kim olursa olsun sezon ortasında bu karar doğru değil. Başkan kimse o devam etmeli. Maddi ve manevi olarak da zaman kaybı. Kaos dönemlerinin takıma da direkt etkisi olur. Futbolcular bu olaylar karşısında 'Biz etkilenmiyoruz' deseler de fazlasıyla etkilenirler. Ancak bu durum bazen de olumlu olarak ters teper. Olumluya çevirmek futbolcuların işi.

Başkan kim seçilirse seçilsin olmazsa olmaz tek adam Ali Dürüst'tür. Ya başkan olarak ya da başkanın yanındaki kişi olarak mutlaka görev almalıdır. Futbol bilgisi, kriz yönetme becerisi, maliyetleri iyi bildiği için yapılan transferler konusunda ve Florya'yı da yeniden dizayn etme konusunda tek adayım Ali Dürüst'tür.

ERSİN DÜZEN: Onun hayat felsefesine ters

Bana göre başkan Divan Kurulu'nun olağanüstü toplanmasından dolayı kırgın. Kendisine saygısızlık yapıldığını düşünüyor... Seçim kararının asıl nedeni de zaten o... 'Herhalde' kelimesi Galatasaray'a çok fazla gönül vermesinden kaynaklanıyor. Başkan Ünal Aysal'ın hayatı gerçekten Galatasaray. Aslında içinde fırtınalar kopuyor belli, normalde göreve devam etmek ve başarı istiyor. Saydığı nedenler kendi hayat felsefesine ters.

Karakterine göre de duruş sergilemesi gerekiyor. Baskıyla geri döner mi? Bunda bir ihtimal var... Ama bence bir aday çıkacak ve Aysal da onunla hareket ederek, kafasındaki bütün projeleri o adayla gerçekleştirmek isteyecek.

Prandelli'den Aysal açıklaması


SERHAT ULUEREN: İkinci Aziz Yıldırım vakası

İyi hazırlanmamış ve çelişkilerle dolu bir açıklama yaptı Ünal Aysal. Bana göre tam anlamıyla 2. Aziz Yıldırım vakası... 'Herhalde aday olmayacağım' demek bana yıllar öncesinde Aziz Yıldırım-Şansal Büyüka buluşmasını hatırlattı. Bence başkan Ünal Aysal, taraftarının kendi kapısına dayanıp desteklemesi, Ali Dürüst, Faruk Süren, Abdurrahim Albayrak gibi kişilerin de kabul etmesi halinde 2015 yılı Mayıs sonuna kadar görevine devam eder.

Bir başka deyişle Florya'yı disipline ve düzene sokacak olan kişilerle tekrar aynı yönetimde buluşup 4. yıldızı takmak için mücadele edecektir. Bu şartlarda Aysal'ın 2 saat içinde ikna edileceğini düşünüyorum.

GÜNTEKİN ONAY: Aysal'a bu linç neden?

Medya ve bazı kesimlerde Aysal'a linç kampanyası var. Kendisini hayatımda bir kez gördüm. O da başkan olduktan sonra programımıza konuk olarak gelmişti. Aysal’ın G.Saray'ı adeta yok ettiği iddia ediliyor. Ben yanlış mı hatırlıyorum? Aysal başkan olduğunda Galatasaray lig 8.’si değil miydi? Elinde Culio'lu, Zapata'lı, Stancu'lu bir takım?yok muydu? Ondan önceki sezonlarda 5. ve 3. olmamış mıydı? Tromsö'ye elenmemiş miydi? Leverkusen’den 5 yememiş miydi? Basketbol ve voleybolda sıradanlaşmamış mıydı? Şu an G.Saray, Devler Ligi takımı değil mi? Uluslararası itibarını yine kazanmadı mı? Elinde asset olarak değerlendirilecek uluslararası oyuncular yok mu? Kadın -erkek basketbol?ve diğer branşlarda şampiyon olup Devler Ligi seviyesinde yarışmıyor mu?

Ben dışardan böyle görüyorum. Başka açıdan nasıl böyle gözüküyor anlamıyorum.

Haluk Ulusoy: TFF'ye aday olacağım