Galatasaray'da Sneijder depremi!

Galatasaray'da Sneijder depremi!
Galatasaray'da Sneijder depremi!
20 Temmuz'da Galatasaray kampına katılan ve o günden bu yana mutsuz ve gergin bir görüntü çizen Wesley Sneijder'in, yönetime takımdan ayrılmak istediğini söylediği öne sürüldü. Hollandalı yıldızın menajeri de "İddialı bir gelecek planı görmezse kontratı uzatmaz" dedi.

Wesley Sneijder'in problemi Felipe Melo gibi sözleşmesinin uzatılmaması veya imza parasının kesilecek olması değil. Yıldız oyuncunun çok daha ciddi sorunlar yaşadığı ve bu durumun kendisini yol ayrımına getirdiği iddia edildi.

Hamza Hamzaoğlu yeni transferi açıkladı

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Hollandalı yıldızın, UEFA’nın Finansal Fair-Play denetimi yüzünden kemer sıkmaya başlayan Galatasaray ’ın transfer politikasından rahatsız olduğu ve yöneticilerle yaptığı görüşmede, “Galatasaray’a gelirken ben iyi oyuncularla beraber oynayacağımı düşünüyordum. Ama görüyorum ki oyuncu profilimiz sürekli kötüye gidiyor. Benim profilime uygun bir takım ortada yok. Bu durumdan ciddi şekilde rahatsızım” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Sneijder’in kendisiyle henüz masaya oturmayan yönetimin ücretinde indirime gideceği bilgisini aldığı ve bu durumdan da çok rahatsız olduğu belirtildi.

TERÖR KOKUSU

Sneijder’in keyfini kaçıran diğer bir durum ise Türkiye ’de tırmanan terör olayları. 30 yaşındaki futbolcunun, bu durumdan endişe duyduğu ve mutsuzluğunu yönetimle paylaştığı bildirildi. Yakın bir zamanda doğum yapacak eşinin de son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle korku yaşadığı, bu nedenle Sneijder’in takımdan ayrılmayı iyice kafasına koyduğu kaydedildi.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun da Sneijder’in içinde bulunduğu ruh halinden rahatsızlık duyduğu ve yönetimden konunun bir an önce çözülmesini istediği öğrenildi.

"HIRSLI VE YARIŞMACI BİR TAKIM GÖRMEK İSTİYOR"

Wesley Sneijder'in menajeri Guido Albers, Hollandalı yıldızın sözleşmesi hakkında NTV Spor'a konuştu. Önümüzdeki günlerde yeni sözleşme görüşmeleri için İstanbul'a geleceğini vurgulayan Albers, sözleşme uzatma şartının, Galatasaray'ın geleceği ile ilgili olduğunu söyledi.

Hollandalı futbolcunun menajeri, "Bize geçen yıl ve bu yaz, 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2+1 yıllık bir sözleşme önerildi. Şu an için herhangi bir ücret önerilmedi, önümüzdeki haftalarda yönetimle görüşüp teklifleri dinleyeceğiz. Ancak şu an Wesley için en önemli olan şey kulübün geleceği. Wesley, hırslı ve tutkulu bir futbolcu. 2010 yılında Şampiyonlar Ligi'ni kazandı, 2014 Dünya Kupası'nda yarı final oynadı. Galatasaray'a transfer olurken bir plan doğrultusunda buraya gelmişti. Şampiyonlar Ligi'nde iddialı olacak bir Galatasaray'da forma giymek istiyor. Wesley yönetimle konuştu ve takımın Avrupa kupaları için hırslı olduğunu görmek istediğini yönetime iletti. Kendisi gibi hırslı ve yarışmacı bir takım görmek istiyor" ifadelerini kullandı.

"DOĞRU VE İDDİALI BİR PLAN GÖRMEZSE..."

Yeni kontrat için önceliklerinin, Galatasaray'ın gelecek ile ilgili planları olduğunu belirten Albers, "Kimse bunu yanlış anlamasın, 'Wesley ayrılmak istiyor' diye de yorumlamasın. O, bu şehri ve bu takımı çok seviyor ama doğru ve iddialı bir gelecek planı görmezse kontratı uzatmak istemeyecektir. Hiçbir takımla görüşmedim ve görüşmeyeceğim. Önceliğimiz her zaman Wesley'in burada, Galatasaray'da mutlu olduğu yerde devam etmesi ama Wesley gibi hırslı ve üst düzey bir oyuncu ancak yarışmacı ve iddialı bir takımda mutlu olabilir" dedi.

İşte Burak ve Sabri gerçeği!