Galatasaray'da Sneijder krizi!

Galatasaray'da Sneijder krizi!
Galatasaray'da Sneijder krizi!
Sarı-kırmızılılar, yeni sözleşme isteyen Wesley Sneijder'e henüz mukavele sunmadı. Geçen sezon olduğu gibi 5 milyon Euro isteyen yıldız futbolcu, 'artı 3 yıl' talebinden de geri adım atmadı.

Wesley Sneijder, Ocak ayında kendisine verilen “Şampiyon olunca sözleşmeni uzatırız” sözü üzerine Haziran ayında menajeri Guido Albers’i yönetimle görüşmesi için İstanbul ’a gönderdi. Menajer Albers, sarı-kırmızılı kurmaylara hollandalı yıldızın 1 yıllık mukavelesine ek olarak 3 yıllık sözleşme istediğini iletti. Ancak yönetimin, “Görev süremiz içerisinde bir uzatmaya gidelim. Bu yüzden artı 2 yıllık sözleşme yapalım” önerisi üzerine görüşmeler tıkandı.

Galatasaray'dan Ibrahimovic açıklaması

YILLIK ÜCRETİNİ AYNEN İSTEDİ

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; gelinen son noktada 1 yıllık sözleşme farkı nedeniyle henüz anlaşma sağlanamazken, Hollandalı yıldız yıllık ücreti hakkında da tavrını net bir şekilde ortaya koydu.

Sneijder, bir önceki sözleşmede yer alan imza parasıyla birlikte yıllık 5 milyon Euro ’yu bulan ücreti talep etti. Yönetimin ise 3.5 milyon Euro’su garanti olmak üzere kalan kısmı maç başlarına bölerek yeni bir sözleşme önereceği öğrenildi.

YÖNETİMDEN 2+1 FORMÜLÜ

1 yıllık sözleşmesi olmasına rağmen yeni mukavele talep eden Felipe Melo’da olduğu gibi Sneijder ile de benzer bir sorun yaşayan yönetim, bu durumu krize dönüşmeden çözmek istiyor.

Hollandalı yıldızı kaybetmek istemeyen sarı-kırmızılıların önümüzdeki hafta oyuncunun menajeri Guido Albers’le bir araya geleceği ve Sneijder’ın istediği şartlara “Evet” diyeceği konuşuluyor. Yönetimin 2+1 yılı opsiyonlu sözleşmeyle bu problemi çözmesi bekleniyor.

Bruma'dan 1.9 milyon Euro