Galatasaray'da Sneijder sürprizi

Galatasaray'da Sneijder sürprizi
Galatasaray'da Sneijder sürprizi
Sarı-kırmızılı takımın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder'in menajeri Guido Albers, birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

EKSTRA 3 YIL DAHA

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Guido Albers, "Wesly Sneijder'in sözleşmesini ekstra 3 yıl daha uzatmak istiyoruz. Sanırım Başkan Ünal Aysal da bu arzuya sıcak bakıyor. Muhtemelen Sneijder'in sözleşmesini uzatacağız. Snejider, 15 Ağustos'a doğru takıma dönecek ve yeni sezon çalışmalarına başlayacak" diye konuştu.

Aysal: Bu nasıl devlet yardımı?


"MONACO TEKLİFTE BULUNDU, SNEIJDER REDDETTİ"

Guido Albers, "2014 Dünya Kupası'nda belli bir aşamadan sonra ve şampiyona sonrası bir çok kulüp, Sneijder için beni aradı. Ancak kendisi bunları değerlendirmek istemedi. İlgilenen kulüpler arasında Manchester United yoktu. Monaco bir teklifte bulundu. Sneijder, Galatasaray 'da devam etmek istediğini söyledi. İstanbul 'u ve Galatasaray'ı çok seviyor. Bu nedenle Galatasaray'da devam etmeye karar verdi. Diğer kulüplerin teklifiyle ilgilenmiyor" ifadelerini kullandı.

"ÜÇÜNCÜLÜK MUTLU ETTİ"

Tecrübeli oyuncunun Dünya Kupasındaki performansına da değinen Albers, "Performansı çok iyiydi. Başlangıçta zor oldu, çünkü yeni bir sistem vardı. Ancak sonrasında çok iyi oldu. Meksika'ya karşı çok iyi bir gol attı, elbette yarı finalde Arjantin'e karşı penaltılarda kaybetmek onu çok üzdü. Ama sonrasında gelen üçüncülük onun için teselli oldu. Genel itibariyle bakıldığında sonuçtan hem kendi adına hem de milli takım adına mutlu oldu diyebiliriz" dedi.

"SAKATLIK SORUNU KALMADI"

Albers, "Küçük bir sakatlığı vardı dünya kupasından kalma; ama şimdi çok iyi durumda. Sakatlık sorunu kalmadı" diye konuştu.

Galatasaray'da Taffarel depremi!


"FUTBOLU BIRAKTIKTAN SONRA TEKNİK EKİPTE YER ALMAK İSTİYOR"

30 yaşındaki futbolcunun futbol kariyerini Galatasaray'da sonlandırabileceği mesajını veren Guido Albers, "Ünal Aysal ile çok iyi bir ilişkisi var. Başkanı çok seviyor. Elbette Galatasaray'da futbol hayatının sonuna kadar kalmayı düşünebilir. Bu bir seçenek olabilir; ancak şimdi biz sözleşme uzatma konusu üzerinde düşünüyoruz. Futboldan sonra antrenörlük kurslarına giderek teknik ekipte yer almak istiyor. Bu da seçenekler arasında" dedi.

SÖZLEŞME UZATMAK İÇİN SON TARİH 1 EYLÜL

Guido Albers, "Biz, Galatasaray yönetimiyle yeni kontrat konusunu konuştuk. Ancak şu ana kadar yeni kontrat imzalamadık. Şu anda bekleme aşamasındayız. Eylül ayından önce yeni kontrat yapmayı amaçlıyoruz. Son tarih olarak 1 Eylül'den öncesini söyleyebiliriz. Bu tarihe kadar sözleşme uzatılmazsa, 2 yıl daha kontratımız var bu devam eder. Ama ben Başkan'la konuştum, düşüncem 3 yıllık ilave kontrat yapacağımız yönünde, böyle olursa Sneijder 5 sezon daha Galatasaray'da oynayacak. Galatasaray'ı çok seviyor. Taraftarı ve oradaki arkadaşlarını çok seviyor. İstanbul'da yaşıyor olmaktan dolayı çok mutlu. İstanbul'da çok ama çok mutlu. Başkan'ı da çok seviyor" diye konuştu.

"PRANDELLI İLE 4. YILDIZIN KAZANILACAĞINA İNANIYOR"

Guido Albers, Sneijder'in Prandelli'nin gelişine mutlu olduğunu belirterek, "Bence Pradelli'nin gelişi Galatasaray için çok pozitif bir etki yarattı. Sneijder de bunun farkında ve Prandelli'nin çok başarılı olacağına inanıyor. Sneijder, Galatasaray'ın dördüncü yıldızı takması ve Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olması için büyük bir motivasyona sahip. Bütün bunlar Wesly için çok önemli hedefler. Prandelli'yi çok beğeniyor. Lig şampiyonluğu ulaşmak bu sezon çok önemli" dedi.

Sercan Yıldırım kiralık gitti