Galatasaray'da son günün kârı

Galatasaray, transferin son gününde Rumen Petre ile Bratu'yu kadrosuna dahil etti.

İSTANBUL - Galatasaray, transferin son gününde Rumen Petre ile Bratu'yu kadrosuna dahil etti. İki oyuncuyla son iki yılı opsiyonlu beşer yıllık sözleşme imzalandı. Bu sezon Rapid Bükreş formasıyla UEFA Kupası ön eleme maçında yer alan Bratu, Şampiyonlar Ligi'nde oynayamayacak. Petre'nin ismi UEFA'ya gönderilen listede yer aldı. 26 kişilik listede Suat Usta da bulunurken Murat ve Ömer yer almadı.
Basın sözcüsü Ali Dürüst kulübe uzun yıllar hizmet edecek iki oyuncuyu renklerine bağladıklarını belirterek, "Bu oyuncular hem takıma yararlı olacak, hem de rekabeti artıracaklar" dedi. Transferleri son güne bırakmalarının da kulübün çıkarları için olduğunu vurgulayan Dürüst, şöyle konuştu: "Transferlerin son gün olmasını kulüp açısından uygun gördük. Transferleri gerçekleştirirken de sadece kulüpleriyle muhatap olduk. Kimsenin bize engel olması da söz konusu değil."
Futbolcuların menajeri Popescu ise, oyuncuların Hagi ile karşılaştırılmasıyla ilgili olarak, şunları kaydetti: "Hagi, çok farklı bir oyuncuydu. Ancak Galatasaray kaliteli iki ismi transfer etti. ikisi de Romanya Milli Takımı'nda oynayan genç oyuncular ve Galatasaray ile Avrupa'da başarıya ulaşmak istiyorlar." Bu arada Galatasaray'ın kontenjanındaki yabancı oyuncu fazlası sorununun, yaşı tutan Tamas'ın lisansının PAF takımında gösterilmesiyle halledileceği açıklandı.
Teknik direktör Terim, futbolcularına iki gün izin verirken, Gençlerbirliği
maçında sakatlanan Batista ile Tamas'ın durumu yapılacak kontrolden sonra netlik kazanacak. Bu arada Frank De Boer milli takım kampı için ülkesi Hollanda'ya gitti. (Spor Servisi)