Galatasaray'da sponsor krizi!

Galatasaray'da sponsor krizi!
Galatasaray'da sponsor krizi!
Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'na sponsor olacağı açıklanan Odeabank, sarı-kırmızılıların Euroleague yerine Eurocup'a katılacak olması nedeniyle bütçeyi küçülttü. Bunun üzerine transfer durma noktasına geldi.

Galatasaray 'da sponsor kriziyle arapsaçına dönen transfer düğümü bir türlü çözülemiyor. Geçtiğimiz yıllarda kadın takımına sponsor olan ve önümüzdeki sezon ise erkek takımının sponsorluğunu üstleneceği açıklanan Odeabank'ın, sarı-kırmızılı takımın Eurolague yerine Eurocup'a katılacak olması nedeniyle geri adım attığı ortaya çıktı.

Fanatik'in haberine göre; Galatasaray'a sponsorluk için ödeyeceği bedeli aşağıya çekme kararı alan Odeabank ile sarı-kırmızılı yönetim arasında yaşanan anlaşmazlık yüzünden transfer durma noktasına geldi. Mayıs ayı sonunda düzenlenen olağan genel kurul sonunda Galatasaray Kulübü başkanlığına seçilen Dursun Özbek'in o dönemde prensip anlaşmasına vardığı Odeabank'ın, sarı-kırmızılı takımın Euroleague yerine 2 numaralı kupa olan Eurocup'ta mücadele edecek olması nedeniyle geri adım attığı ve ödeyeceği yıllık bedeli yarı yarıya düşürmeye karar verdiği belirtildi.

Odeabank'ın bu hamlesi yönetim tarafından veto edilirken, iki tarafın yeniden bir araya gelerek anlaşma sağlamaya çalışacağı açıklandı.