Galatasaray'da tarihi zarar belgelendi!

Galatasaray'da tarihi zarar belgelendi!
Galatasaray'da tarihi zarar belgelendi!
Süper Lig'de lider olmasına rağmen basketbol şubesinde maddi krizle boğuşan sarı-kırmızılılar, 2014 yılında tam 188 milyon TL zarar etti.

İSTANBUL - Galatasaray 'da 28 Mart Cumartesi günü yapılacak mali kongre öncesi kulübün ekonomik yapısı ile bilgiler netleşti. Kongre üyelerine dağıtılan 2014 yılına ait gelir-gider bütçesi kitapçığına göre; sarı-kırmızılıların, zarar rekorunu büyük bir rakamla geliştirdiği belgelendi.   

Sabri'den Emre için çok sert sözler!

ZARAR 53 MİLYON TL ARTTI

Ünal Aysal yönetimi tarafından hazırlanan 2014 gelir-gider bütçesi, Duygun Yarsuvat döneminde de zorunlu olarak devam ederken, Galatasaray 2014 yılını 188 milyon TL zararla kapattı. 2013 yılını da 135 milyon TL zararla kapatan sarı-kırmızılı kulüp , geçen yılki zararını 53 milyon TL arttırmış oldu.   

Galatasaray, 2007 ile 2012 yılları arasında toplam 274 milyon TL zarar etmişti. 2012 yılında ise hisse satışı yapıldığı için futbol şubesinin bağlı olduğu Sportif A.Ş., 21 milyon TL kar gerçekleştirmişti.

SÖZLEŞME YÜKÜMLÜLÜKLERİ: 1 MİLYAR TL

Forma ve ürün satışından 58 milyon TL ciro yapan GS Store, bu satış rakamına rağmen 14 milyon TL zarar gerçekleştirerek, ayrı bir şaşkınlık daha yarattı. Galatasaray'ın ayrıca, toplam sözleşmeli yükümlülüklerinin 1 milyar TL'yi aştığı kesinlik kazandı. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Galatasaray'da transfer skandalı!