Galatasaray'da Terim dönemi sona erdi

Galatasaray'da Terim dönemi sona erdi
Galatasaray'da Terim dönemi sona erdi
Sarı-kırmızılı kulüp, teknik direktör Fatih Terim ile yollarını ayırdı.

2011-2012 sezonunun başında Galatasaray 'ın başına geçen ve sarı-kırmızılı takımı 2 sezon üst üste şampiyon yaparak şampiyonlar ligi'nde çeyrek final oynatan Fatih Terim'in yolu, 2013-2014 sezonunda 6. haftaya girilirken Galatasaray'dan ayrıldı.

 
Sarı-kırmızılı camia ile yolların ayrılması nedeniyle Fatih Terim'in, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yapacağı uzun soluklu teklifi kabul edeceği iddia edildi.

GALATASARAY'DAN İLK AÇIKLAMA

Galatasaray Kulübü, teknik direktör Fatih Terim ile yollarını ayırma kararı ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Demirören: Hemem Terim ile masaya oturacağız

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Son günlerde profesyonel futbol takımımızla ilgili yaşanan gelişmeler, bugün düzenlenen Galatasaray Sportif A.Ş. ve şirketimizin kurucu ve hakim hissedarı olan Galatasaray Spor Kulübü Derneği yönetim kurullarında ayrı ayrı müzakere edilerek değerlendirilmiştir. Yönetim kurullarımızın sözleşmesini iki yıl uzatma kararı almasına cevaben teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim'in kendisine yapılan yeni sözleşme önerisini kabul etmediğini açıklamış olması yönetim kurulumuza yeni çözümler aramak konusunda önemli bir sorumluluk yüklemiş bulunmaktadır. Yaşanan gelişmeler Galatasaray'ın tüm sportif başarılarının temelinde yer alan Galatasaray değerlerine zarar verecek aşamaya gelmiştir. Yönetim kurulumuz her şeyden önce bu değerlerin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması sorumluluğu altındadır. Galatasaray'ın tarihsel süreçte oluşmuş yönetim şekli gerek kurum içi hiyerarşi bakımından gerekse görev, sorumluluk ve yetkilerin dağıtımı bakımından kuşku ve tereddüt götürmeyecek ölçüde bellidir ve nettir. Bu sorumluluğun gereği olarak camiamızın daha fazla yıpratılmasını engellemek amacıyla yönetim kurullarımız oybirliği ile Sayın Terim'in sözleşmesinin feshi için kendisine bildirimde bulunulması kararı almıştır. Bu kararın şirketimiz, kulübümüz ve de Sayın Terim için hayırlı olacağı umuduyla, Sayın Terim'e kulübümüze verdiği hizmetlerinden ötürü teşekkür eder, Milli Takım'ın başında devam edeceği kariyerinde elde edeceği başarıların tüm camiamızı gururlandıracağının bilinmesini isteriz."

Fatih Terim'in yerine Jupp Heynckes adı geçiyor

BORSA'YA BİLDİRDİ

Galatasaray Kulübü, teknik direktör Fatih Terim ile yollarını ayırdığını borsaya bildirdi.  Sarı-kırmızılı kulüp tarafından borsaya yapılan açıklama şu şekilde:
"Şirketimiz yönetim kurulu, 24.09.2013 tarihinde yapmış olduğu toplantıda profesyonel futbol takımımızın teknik direktörlük görevini yürüten Sayın Fatih Terim'in sözleşmesinin feshedilmesine oy birliği ile karar vermiştir." 

Sosyal medyada Fatih Terim depremi