Galatasaray'da TL dönemi başlıyor

Galatasaray'da TL dönemi başlıyor
Galatasaray'da TL dönemi başlıyor
Galatasaray yönetimi dövizde yaşanan ciddi artış sonrası yerli oyunculara artık Türk Lirası ödeme kararı aldı.

Milliyet gazetesinden Nevzat Dindar'ın haberine göre, Galatasaray ’da yeni bir dönem başladı. Yönetim artık hiçbir yerli oyuncuyla döviz üzerinden anlaşma yapmama kararı aldı. Özellikle son dönemde dövizdeki artışla beraber kasasından beklemediği oranda ciddi çıkışlar yaşayan sarı-kırmızılılar bundan sonra Türk futbolcularla Türk lirası üzerinden anlaşma gerçekleştirecek.

Galatasaray tarihi açıklamayı kaldırdı!


Bunun ilk adımı da Kayserispor’dan transfer edilen Salih Dursun ile Bucaspor’dan alınan Umut Gündoğan’da yaşandı. Galatasaray Salih için euro Umut Gündoğan için ise TL üzerinden bonservis ödeyecek. Oyunculara ise sadece Türk lirası üzerinden ödeme gerçekleştirecek.

Galatasaray 4.5 yıllık anlaşmaya vardığı Salih’e yarım sezon için 600 bin lira, gelecek sezon için 1.2 milyon lira ödeyecek. Salih’in her sezon için belirli oranda artacak ücreti 2017-18’de 1.6 milyon lira olacak. Salih için 2 milyon 750 bin euro bonservis bedeli ödenecek.

Salih Dursun resmen Galatasaray'da


Umut Gündoğan için ise kulübü Buca’ya 1.661.000 lira ödeme yapılacağı açıklandı. Genç futbolcu yarım sezon için 594 bin, sözleşmesinin son senesi 2017-18’de ise 1.8 milyon alacak. Cim-Bom’da kısa bir süre önce sözleşmeleri revize edilen Semih Kaya ve Emre Çolak’a da Türk lirası üzerinden ödeme gerçekleştiriyor.

KİM NE ALIYOR?

Sabri: 1 milyon 250 bin dolar
Hakan Balta: 1 milyon 250 bin dolar
Gökhan Zan: 1.1 milyon dolar
Selçuk İnan: 2 milyon euro
Burak Yılmaz: 2.3 milyon euro
Umut Bulut: 1 milyon 750 bin euro
Engin Baytar: 1.1 milyon dolar
Yekta: 500 bin euro

Galatasaray Alex Telles'e kavuştu