Galatasaray'dan 8 flaş karar!

Galatasaray'dan 8 flaş karar!
Galatasaray'dan 8 flaş karar!
Sarı-kırmızılılarda Duygun Yarsuvat başkanlığındaki yönetim, Mayıs ayına kadar kulüpteki sıkıntıları aşmak için yol haritasını hazırladı. Gündemdeki ilk madde; Avrupa kupalarından ihraç edilmemek için mali disiplini sağlamak.

Galatasaray 'ın yeni yönetimi, 7 aylık sürede bir çok sorun ile baş başa kaldı. Kulübü en çok zorlayan konu şüphesiz mali tablolar. Galatasaray'ı ayrıca sportif açıdan da zorlu bir süreç bekliyor.

Galatasaray için kritik tarih 13 Kasım


NTV Spor'un haberine göre; 4. yıldız hedefiyle yola çıkan Duygun Yarsuvat ve ekibinin, 2015 yılının mayıs ayına kadar yapmayı planladığı icraatlar şu şekilde:

1- UEFA'nın Finansal Fair Play kriterleri doğrultusunda mali disiplin sağlanacak. Aksi halde Galatasaray'ın iki sezon sonra Avrupa kupalarına katılmama olasılığı bulunuyor.

2- Teknik direktör Cesare Prandelli'nin arkasında durulacak. Florya'da İtalyan teknik adamın oyuncularla iletişimini artırmak için takım olarak birlikte daha çok vakit harcanacak. Ancak Avrupa'ya erken veda edilip, ligde de zirve yarışının gerisinde kalınırsa Prandelli ile yollar ayrılacak.

3- TFF ile ilişkilerde yeni bir sayfa açılacak. Futbol Federasyonu'na yapılan ziyarette ilk adımlar atıldı. Felipe Melo'nun Yıldırım Demirören ile önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği buluşma da yeni dönem için büyük önem taşıyor.

4- 41 kişilik futbolcu kadrosu, makul sayıya indirilecek. Birçok isim ile ocak ayında yollar ayrılacak. Bazı isimlerden yıllık alacaklarında fedakarlık yapmaları istenecek.

Prandelli konuştukça batıyor!


5- Takım içinde huzursuzluk yaratan her kim olursa olsun, takım ruhunun oluşturulması açısından gözden çıkarılacak. Futbolcuların alacakları konusundaki sıkıntılar, oluşturulan gelir kaynakları tarafından giderilecek.

6- Devre arasında ihtiyaca göre ilk 11'de oynayabilecek oyuncular transfer edilecek. Bu konuda yetkili isimler Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak olacak.

7- Uzun süredir altyapıdan oyuncu çıkaramayan sarı-kırmızılılarda Florya'daki şartlar gözden geçirilecek. A takıma kısa sürede altyapıdan oyuncu kazandırılacak.

8- Basketbol şubesinde yaşanan nakit krizi aşılacak. Kısa sürede elde edilecek gelirler ile basketbol şubesindeki huzursuzluk sona erecek.

Galatasaray'ın savunması çöktü