Galatasaray'dan 'Altın' formül iddiasına yanıt!

Galatasaray'dan 'Altın' formül iddiasına yanıt!
Galatasaray'dan 'Altın' formül iddiasına yanıt!
Duygun Yarsuvat yönetiminin, nakit kışındaki sıkıntı nedeniyle Sportif A.Ş'nin Altın Hisse'sini kulüp üyelerine satmak için hazırlıklara başladığı iddia edildi. "Avrupa'dan men edilme tehlikesini ortadan kaldıracak" denilen söz konusu hamle ile ilgili Galatasaray'dan açıklama geldi.

İSTANBUL - Galatasaray , Sportif A.Ş'nin yüzde 13'üne karşılık gelen Altın Hisse'yi 60 Milyon TL karşılığında kulüp üyelerine satarak, şirketin 5 yıl üst üste zarar etmesini engellemeyi planlanıyor. Nitekim Sportif A.Ş'nin bu Mayıs ayına kadar 100 milyon TL gelir elde edememesi halinde, Sermaye Piyasası Kurumu'nun (SPK) şirket yönetimini küçük hissedarların yönetimine verme riski bulunuyor.

'Sneijder'i 50 milyon verseler satmam'


'KULÜP İNAN KIRAÇ'IN ELİNE ĞEÇECEK' İDDİASI

Altın Hisse satışının gerçekleşmesi durumunda, halka açık şirket kara geçecek ve 2015-2016 sezonu için Avrupa Kupaları'ndan men edilme tehlikesi ortadan kalkmış olacak.

Başkan Duygun Yarsuvat'ın, geçtiğimiz hafta Levent'deki Galatasaray Cemiyeti'de bu konuyu birçok üyeye açıkça anlattığı öğrenildi. Yönetim bu konuda hazırlıklar yaparken, sarı-kırmızılı camianın ileri gelenleri ise Altın Hisse'nin satışının gerçekleşmesi için genel kurul onayının gerektiğini ve kararın alınmasının çok zor olduğu görüşünde.

Öte yandan Altın Hisse'yi İnan Kıraç Eğitim Vakfı'nın alacağı ve kulübün en büyük şirketinin İnan Kıraç'ın kontrolüne geçeceği iddia edildi. Sarı-kırmızılı kulübün duayenleri, bu işlem sonucu kulübün anahtarının resmen İnan Kıraç'a teslim edileceğini ileri sürdü. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Galatasaray'da acı gerçek: 13.5 milyon Euro!

GALATASARAY'DAN YALANLAMA

Sarı-kırmızılı kulüp, Sportif A.Ş.'nin hisselerinin bir bölümünün İnan Kıraç'a satılacağı iddiasına yanıt verdi. Galatasaray'ın resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Bugün Kadir Çetinçalı imzasıyla Doğan Haber Ajansı kanalıyla yayınlanan, 'Galatasaray'da Yer Yerinden Oynayacak' başlıklı haber, içeriği itibariyle gerçeğe uygun değildir. Asılsızdır.

Haberde iddia edildiği gibi, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat'ın, Galatasaray Sportif A.Ş.'nin İMKB kotasyonunda bulunan, yaklaşık %14 oranında olan B grubu hisselerinin herhangi bir kişiye ya da kuruma özellikle haberde ismi geçen kişiye, satışına ilişkin açıklaması olmamıştır.

Söz konusu haber, sadece Galatasaraylıları tedirgin etmek, üzmek, Galatasaray’ın başarısına mani olmak amaçlı üretilmiştir.

Kamuoyunun dikkatine sunulur."

Selçuk İnan'dan Burak Yılmaz'a tepki