Galatasaray'dan Aydın Yılmaz açıklaması

Galatasaray'dan Aydın Yılmaz açıklaması
Galatasaray'dan Aydın Yılmaz açıklaması
Galatasaray'da Futbol Şubesi'nin başına geçen yönetici Cüneyt Tanman, transfer çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

RADİKAL - Cüneyt Tanman, sözleşmesi yenilenip yenilenmeyeceği merak edilen Aydın Yılmaz'ın takımdan ayrılacağını duyurdu. TRT Spor 'dan Ersin Düzen'e özel açıklamalarda bulunan Galatasaray yöneticisi, "Aydın Yılmaz'ın sözleşmesi yenilenmeyecek. Her konu speküle edilebiliyor. Bu da ona açık" dedi.

Cüneyt Tanman'ın açıklamaları şöyle:
"Transfer biraz sessiz olması gereken bir konu. Her girişimin söylenmesi mümkün değil. Hamza Hoca nerelerde zaaf olduğunu biliyor. Beraber konuştuk ve belirli noktada yürümeye başladık. Taraftarların kaygıları oluyor, onu anlıyoruz ama bundan önce bu kaygılar ve yanlışlar nedeniyle Galatasaray sıkıntılar çekti. Hedefi doğru koymak lazım. Olmazsa olmaz denilen mevkimiz yok. Sonuçta her bölgeye istenen oyuncular var. Herkesi heyecanlandırabilecek oyuncu almak istiyoruz.

"4-5 OYUNCUYA CİDDİ TEKLİF VAR"

40'dan fazla oyuncumuz var. Bazı görüşmeler de var futbolcularla. Mutlaka transfer yapacağız. 28'e inmesi lazım kadronun da... 12-13 futbolcu gidecek. 4-5 futbolcuya teklif var. Talep var... Doğru yerlere yollamak, bazılarıyla da yollarımızı ayırmak istiyoruz. 1-2 de genç oyuncu almayı planlıyoruz. 1-2 kulübe zenginliği sağlayabilecek oyuncu...

GIGNAC NEDEN OLMADI?

Maliyet ve farklı ülkeleri tercih ettiler. 'Şu oyuncunun üstüne gidelim' diye bir şeyimiz olmadı. Onlar da şartlara uymalı. Hesapsız yapılan işlerin sonu ağır oluyor. Mali şartlarda çok dikkatli oluyoruz. Listemizde her bölge için 5-6 oyuncu alternatifimiz var. Bunlan bazılar ile anlaşmak istiyoruz.

PODOLSKI, NIASSE VE PATO AÇIKLAMASI

Galatasaray'ın birçok oyuncuya girişimi var. Lukas Podolski de ilgi alanızmı içinde. Oumar Niasse'in şu anda kiralandığı doğru değil. Pato da var çok isim çıkıyor. Aracalılardan... İlgi alanımızda olsa bile pompalanıyor... Transfer için yeterli süre var. Kampta görülecek eksikler olacak. Seyircinin heyecan duyacağı oyuncular gelecek."