Galatasaray'dan 'baskı' tepkisi

Galatasaray'dan 'baskı' tepkisi
Galatasaray'dan 'baskı' tepkisi
Sarı-kırmızılı kulüp, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Sivasspor maçı sonrası yaptığı açıklamalara tepki gösterirken, TFF'ye 'tedbir alın' çağrısında bulundu.

Galatasaray 'ın resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Geçen hafta oynanan Sivasspor-Fenerbahçe maçından sonra rakip yönetimin geçmiş yıllarda da sergilediği hakemleri tehdit etme alışkanlığı, anlaşılmaktadır ki hakemlerimiz üzerinde mühim bir baskı yaratmış ve netice olarak önce Beşiktaş -Bursaspor maçında Ersan Gülüm'e haksız bir kırmızı kart gösterilmiş, ardından da Fenerbahçe-Kasımpaşa maçında Kasımpaşa aleyhine büyük haksızlıklar yapılarak gösterilmeyen 2 kırmızı kart ve bir ofsayt gol ile Fenerbahçe galip gelmiştir.

Chedjou'ya sürpriz talip


Bu durum kamuoyunda iki soruyu gündeme getirmiştir. 'Rakip zirvede yalnız mı bırakılmak isteniyor?', 'Rakibin bazı futbolcularının tekme atması, küfür etmesi serbest mi, bu oyuncular kırmızı karttan muaf mı?'

Bu koşullarda, oynanacak olan MP Antalyaspor-Galatasaray maçında hakemlerin ne şekilde maç yöneteceğini yakinen takip edeceğimizi spor kamuoyunun bilgisine sunarız.

İki haftadır yaşanan hakem hatalarının tekrar etmeyeceğini umuyor ve hakemler üzerinde yürütülen bu büyük baskıların derhal kaldırılması yönünde gerekli tedbirlerin alınmasını Türkiye Futbol Federasyonu'ndan talep ediyoruz."

Galatasaray travmasını atlatamadı!