Galatasaray'dan Bülent Tulun cevabı

Galatasaray'dan Bülent Tulun cevabı
Galatasaray'dan Bülent Tulun cevabı
Sarı Kırmızılılar, Almanya Altyapı Projesi'nin başına getirilen Bülent Tulun ile ilgili medyada çıkan haberlere tepki gösterdi.

Galatasaray , sportif direktör Bülent Tulun'un Almanya Altyapı Projesi'nin başında görevlendirilmesi konusuyla ilgili medyada yer alan habere tepki gösterdi.

Bülent Tulun'a sürgün!


Sarı-kırmızılıların internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Galatasaray'ın geleceğine yönelik uzun bir süredir yürütülen çalışmalar arasında önemli bir konuma sahip olan Almanya Altyapı Projesi'nin, medyada magazin haberi gibi ele alındığına değinilerek, “Konuya verdiğimiz önem görmezlikten gelinerek, adeta bir ‘sürgün’ projesi olarak yansıtılmıştır” denildi.

Bülent Tulun'un kulüpteki diğer işlerinden el çektirilerek, Almanya'da hayata geçirilecek organizasyonun başına getirildiği yönündeki bilgilerin eleştirildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yaklaşık iki yıla yakın bir süredir konu üzerinde yönetici arkadaşlarımızın yapmış olduğu çalışmalar tam da final aşamasına yaklaşmışken, bu tür yazı ve haberlerin projenin değerinin doğru anlaşılması bakımından yanıltıcı olma tehlikesini taşıdığını, projeye atanan yönetici arkadaşlarımızın niteliklerine bakıldığında, konuya verdiğimiz önemin daha da iyi anlaşılacağını belirtmek isteriz. Sadece Galatasaray için değil, tüm Türk futbolu için de örnek bir girişim olmasını amaçladığımız bu çalışmamızın ayrıntıları, son birkaç detayın netleşmesiyle birlikte camiamız ve spor kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Drogba'dan sert çıkış; Sesiniz çıkmıyordu!