Galatasaray'dan Caner'e çılgın teklif

Galatasaray'dan Caner'e çılgın teklif
Galatasaray'dan Caner'e çılgın teklif
Sarı-kırmızılılar, Caner Erkin'e 3 milyon eurosu imza parası olmak üzere 4 yıl için toplam 16 milyon euro önerdi. Fenerbahçe ise yıllık 2.5 milyon euronun üzerine çıkmıyor.

Fenerbahçe camiasında sürekli şu sorulara cevap aranıyordu: 1- Caner Erkin, neden F.Bahçe'ye hâlâ imza atmadı? 2- Caner'in kafasını kim karıştırıyor? Bu sorular cevabını buldu: Galatasaray .

F.Bahçe'den G.Saray'a yılın çalımı

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre; Cimbom, 2009-2010 sezonunda sarı-kırmızılı formayı kiralık giyen Caner'i istiyor. Öyle ki yönetim, milli futbolcu için kesenin ağzını açtı.

İSTEDİĞİ TAKIMA İMZA ATAR

Cimbom, 700 bin euro ile Fenerbahçe'de en az kazanan futbolcuların başında gelen Caner'e astronomik bir teklif yaptı. Başarılı futbolcu, sarı-kırmızılı formayı giymeyi kabul ederse, 4 yıl içinde 16 milyon euro kazanma şansı yakalayacak. Galatasaray, Caner'e yıllık 2 milyon 750 binden 11 milyon euro garanti para veriyor. Maç başı ücreti ise 500 bin eurodan 4 yıl için 2 milyon euro.

6 MİLYON EUROLUK UÇURUM

Fenerbahçe ile 4 yıllık olan sözleşmesi 31 Mayıs gecesi sona eren Caner'in bonservis bedeli yok. Bu nedenle Galatasaray, Caner'e 3 milyon euro da imza parası vermeye hazır. Böylece Caner'in 4 yıl için toplam ücreti 16, yıllık kazancı ise 4 milyon euroyu buluyor.

Peki Fenerbahçe yönetimi, Caner'e kaç para teklif ediyor? sarı-Lacivertli kulüpte en fazla para kazanan yerli futbolcular 2.5 milyon euro ile Volkan ve Gökhan Gönül. Caner'e de kaptanlara ödenen tavan ücret önerildi. Galatasaray'ın 16 milyon euroluk teklifine karşın, Fenerbahçe Caner için 10 milyon euroda kaldı. Fark 6 milyon Euro.

Galatasaray, Yıldırım'ı çıldırttı


F.BAHÇE-G.SARAY FARKI 17 MİLYON TL

Kuru 2.8 TL kabul edersek Caner, Galatasaray'a gittiğinde Fenerbahçe'de kazandığından 17 milyon lira (eski parayla 17 trilyon) daha fazla alacak. İşte bu fark da Caner'in kafasını allak bullak ediyor.

Fenerbahçe Yönetimi, 2.5 milyon euronun üstüne çıkıp Galatasaray'ın teklifine yaklaşırsa bu durumda da takım içindeki dengeler alt üst oluyor. Fenerbahçe ve Caner'i zor bir karar verme süreci bekliyor.

'Tarihe geçmek istiyoruz'