@gokhan_karatas

Galatasaray'dan 'Cenk'e devam!

Galatasaray'dan 'Cenk'e devam!
Galatasaray'dan 'Cenk'e devam!
Galatasaray, basketbol gündeminde şok etkisi yaratan Cenk Akyol iddiasının peşini bırakmıyor. Sarı-kırmızılı kulübün Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer: Halen savunma yapılması, kamuoyunun bu konudaki algısını ve şüphelerini doğruluyor.
Haber: GÖKHAN KARATAŞ / Arşivi

Radikal.com.tr - Beko Basketbol Ligi'nde 23 yıl aradan sonra şampiyonluğa ulaşan Galatasaray Liv Hospital'da başarılı bir sezon geçiren Cenk Akyol'un, 2013 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'na katılacak A Milli Takım'ın aday kadrosunda yer almaması konusunda tartışmalar sürüyor.

Galatasaray'dan Cenk için 'cenk' açıklaması


Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Banvit ile oynanan şampiyonluk maçı sonrası, Gezi Parkı olaylarına yer vermediği gerekçesiyle NTV mikrofonunu yere atan Cenk'in, bu tepkisi nedeniyle kadro dışında kaldığı iddiası Türkiye Basketbol Federasyonu ve Milli Takım yetkilileri tarafından yalanlandı. Ancak Galatasaray cephesi, yapılan açıklamalara karşın şok iddianın doğruluk payı olabileceğini düşünüyor.

“ŞÜPHELERİ DOĞRULUYORLAR”

Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, twitter adresi üzerinden şu ifadeleri kullandı:
"16 Mayıs-15 Haziran-10 Temmuz ekseninden çok uzun bir süre geçmesine rağmen hem yöneticilerin hem de A Milli Takım Başantrenörünün, Galatasaray Liv Hospital basketbol takımımızın oyuncusu Cenk Akyol'un milli takım kadrosundan çıkarılması konusunda halen savunma yapmaları kamuoyunun bu konudaki algısını ve şüphelerini doğruluyor. Cenk Akyol, Galatasaray Liv Hospital basketbol takımının değerli bir oyuncusudur. Bu gerçek malum demeçlerle değiştirilemez . Türk halkının 2013 Avrupa Şampiyonası'nda '24 ayar altın' madalyayı beklediğini A Milli Takım'ın tüm unsurları bilmeli ve dikkat yoğunluklarını bu yöne kaydırmalı diye düşünüyorum. A Milli Takım başantrenörümüze sağlıklı günler, A Milli takımımıza başarılar diliyorum.”

Yiğiter Uluğ yazdı. "'Cenk Akyol tartışması' sürüyor: Mikrofon, sahibinin sesi ve teknik sebepler"


"İNANSAK GELMEZDİK"

12 Dev Adam'ın tecrübeli oyuncusu Ömer Onan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Cenk'in kadroya alınmamasının federasyona dolaylı şekilde empoze edildiğini düşünmüyorum. Öyle bir şeyin olduğuna inansak, protesto eder ve buraya gelmezdik. Kendi adıma söyleyeyim, Cenk değil, herhangi birisi için bu yapılsa gelmezdim. Tanjevic'i tanıyanlar, daha önce de benzer kararlar aldığını görmüştür. Bunun Tanjevic'in seçimi olduğuna inanıyorum. Nihat İziç ile Ertuğrul Erdoğan da Cenk'in alınması için ısrarcı olduğunu biliyorum. Aralarındaki konuşmayı bilmiyorum ama ben yukarıdan istek geldiğine inanmıyorum" demişti.

Demirel'den Cenk Akyol yorumu

Ve Cenk Akyol konuştu

Tanjeviç: Cenk kararı teknik