Galatasaray'dan Dani Alves'e servet

Galatasaray'dan Dani Alves'e servet
Galatasaray'dan Dani Alves'e servet
Sarı-kırmızılı takımın teknik patronu Hamza Hamzaoğlu, tecrübeli sağ beke "Seni takımımda istiyorum" derken, "Anlaşırsak seve seve oynarım" yanıtını aldı. Sambacı, 3 yıllığına 20 milyon Euro istedi. Cimbom'un teklifi ise 14 milyon Euro oldu.

Transferde çıtayı yüksek tut­mak ni­ye­tin­de olan Ga­la­ta­sa­ray'ın rü­ya­la­rı­nı Da­ni Al­ves süs­lü­yor. 2008 yılından bu yana formasını giy­di­ği Bar­ce­lo­na'da ba­şa­rı­dan ba­şa­rı­ya ko­şan Bre­zil­ya­lı sağ bek için Cim­bom'un biz­zat tek­nik di­rek­tör Ham­za Ham­za­oğ­lu va­sı­ta­sıy­la gi­ri­şim­de bu­lun­du­ğu or­ta­ya çık­tı. Genç ho­ca­nın Cu­mar­te­si gü­nü Ber­lin'de oy­na­nan Şam­pi­yon­lar Ligi fi­na­li son­ra­sı Al­ves'le bir ara­ya gel­di­ği öğ­re­nil­di.

Galatasaray'dan Melo'ya ret!

"ARTIK TOP YÖNETİMDE"

Bugün Gazetesi'nin haberine göre; Hamza Hamzaoğlu, başarılı sağ beke “Seni beğeniyle izliyor ve takımımda görmeyi çok istiyorum” dedi. Alves de içten bir yanıtla “Benim çok sayıda Türk arkadaşım var. Anlaşırsak Galatasaray'da seve seve oynarım” diye konuştu. Bunun üzerine Hamzaoğlu, “Transferini kulüp yönetimine de ilettim. Bundan sonrası onların işi. Beklemek zorundayız” ifadelerini kullandı.

PARA KONUSU İŞİ BOZDU

Ancak bu görüşmenin ardından transfer mali konularda kilitlendi. Alves, ertesi gün menajeri vasıtasıyla Galatasaray'la bağlantı kurup 5'er milyon eurodan 3 yıllık sözleşme ve 5 milyon euro imza parası talep ettiğini bildirdi. Sarı-Kırmızılılar ise 3 yıl için en fazla 14 milyon euro ödeyecekleri yanıtını verince girişim askıda kaldı.

MILAN DEĞİL JUVENTUS

Alves'e en iyi teklif İngiliz devi Manchester United'dan geldi. Fransa'dan Monaco ve PSG'nin de talip olduğu 31 yaşındaki futbolcu ile İtalya'dan da bilinenin aksine Milan değil Juventus yakından ilgili. Barça da Alves'e sözleşme uzatma teklifinde bulundu. Ancak Alves hem bu teklifi tatmin edici bulmuyor hem de “Barça’yı zirvedeyken bırakmak istiyorum” şeklindeki görüşü ağır basıyor.

NOTLAR...

- Dani Alves bu sezon Barcelona formasıyla 46 resmi maça çıktı. 11 kez takım arkadaşlarına gol pası verirken gol atmayı başaramadı.

- Alves, Juventus’u yendikleri finalde 3’üncü Şampiyonlar Ligi Kupası kaldırdı.

Galatasaray, Prandelli ve yardımcılarına 2 milyon 990 bin Euro ödeyecek