Galatasaray'dan dev adım: 129 milyon dolar

Galatasaray'dan dev adım: 129 milyon dolar
Galatasaray'dan dev adım: 129 milyon dolar
Sarı-kırmızılı kulüp, finansal borçların yeniden yapılandırılması konusunda mutlu sona ulaştı. Galatasaray Sportif Sinaî ve Ticarî Yatırımlar A.Ş. ile Denizbank A.Ş. arasında anlaşam sağlandı.

Galatasaray 'ın resmi internet sitesinde yer alan, 'Borç Sorununun Çözümünde Dev Adım' başlıklı açıklama şöyle:
"Galatasaray’ın, uzun süredir, camiamız kadar, ekonomi ve spor kamuoyunun da gündemini meşgul eden borçlarının “yeniden yapılandırılması” konusunda mutlu sona ulaşıldı.

Kadın basketbolcuların soyunma odasında canlı yayın krizi


Galatasaray Sportif Sinaî ve Ticarî Yatırımlar A.Ş. ile Denizbank A.Ş. arasında, bir süredir devam eden görüşmelerin sonunda, BUGÜN , finansal borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik anlaşmaya varıldı.

Bu anlaşmayla toplam yaklaşık 129 milyon dolarlık finansal borcumuz yeniden yapılandırıldı. Yapılandırmanın sonucu olarak Türk Lirası cinsindeki krediler Türk Lirası cinsinden gelecekteki alacaklarımızla, yabancı para cinsinden olan krediler ise yabancı para cinsinden olan ve henüz faturalandırılmamış gelirlerle eşleştirilerek hem vade olarak kredilerin gelirlerle otomatik kapanması sağlanmakta, hem de önemli ölçüde doğal hedging gerçekleştirilerek yabancı para cinsinden borçlarımız kur farkı açısından daha güvenli hale getirilmektedir.

Böylece, Galatasaray’ımızın finansal borçlarıyla ilgili vade ve kur farkı riskinin en aza indirilmesi konusunda bugün itibariyle dev bir adım atılmış oldu..

Anlaşmanın, tüm camiamıza hayırlı olması dileğiyle, kamuoyuna ve yatırımcılara saygıyla duyurulur.

(Anlaşmanın ayrıntıları bu akşam Kamuoyu Aydınlatma Platformu KAP’a yaptığımız açıklamadan öğrenilebilir.)"

Galatasaray 14 yıl sonra şampiyon