Galatasaray'dan dev proje

Galatasaray'dan dev proje
Galatasaray'dan dev proje
Başkan Ünal Aysal, daha önce açıkladığı projesini hayata geçirmek için uygun şehri buldu ve Almanya'da proje duyuruldu.

Almanya'da dördüncü seviye lig olan Regionalliga Südwest'te mücadele eden köklü kulüp KSV Hessen Kassel'in yöneticisi Jens Rose, Galatasaray 'ın da içerisinde bulunduğu muhteşem bir projeyi açıkladı.

Gıda getirene Galatasaray bileti hediye


Sporx.com'un haberine göre; Hessen Kassel yönetim kurulunun onayı sonrası, 2014 Mart ayında, Türk nüfusun çok yoğun olduğu Kassel'e bir spor merkezi yapılacak. Hesse eyalet yetkilisi Rolf-Dieter Postlep'in de katıldığı basın toplantısında, genç futbolcuların yetiştirildiği, Almanya çapında yetenek arayacak, uluslararası standartlarda biir spor merkezi açılacak. Konuyla ilgili konuşan Jens Rose, "Bu çok yararlı olacak bir merkez" dedi.

İçerisinde yapılacak olan Çocuk Hastanesi nedeniyle Hesse eyalet yetkililerince de destekleniyor. Ancak, Hesse eyalet maliye bölümünden Jürgen Barthel, konu hakkında son kez bir kontrol olacağını belirtti. Merkezde yer alacak, spor salonunda Bundesliga Hentbol Ligi'nde oynayan MT Melsungen ve bölgenin üniversite takımları maçlara çıkabilecek.

KSV Hessen Kassel Yönetim Kurulu Başkanı Wolfgang Brink Linne, "Kulübün ve şehrin yararına olacak bir proje kazandırıyoruz" diyerek toplantıyı noktaladı.

Galatasaray'dan Bülent Tulun cevabı


AYSAL 'FRANKFURT' DEMİŞTİ

Ocak 2013'te Almanya'ya giden ve yer araştırmaları yapan Ünal Aysal, yaptığı açıklamada; "Almanya'da altyapı için ciddi yatırımlar yapacağız. Bunun için buradayız. Yer için adaylarımız Hamburg, Frankfurt ve Köln" demişti.

Kassel de Frankfurt'a oldukça yakın bölgede bulunuyor.

RTÜK Terim'i haklı buldu