Galatasaray'dan Dzeko açıklaması

Galatasaray'dan Dzeko açıklaması
Galatasaray'dan Dzeko açıklaması
TRT İstanbul Radyosunca hazırlanan ve Radyo 1'de canlı yayımlanan 'Haftanın Ardından' programına telefonla katılan Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün kritik açıklamalarda bulundu.

MANCINI KONUSU DEDİKODUDAN İBARET

Teknik Direktör Roberto Mancini’nin İtalyan Milli Takımı ve Totenham’la adının geçmesini de değerlendiren Şükrü Ergün, “Bunların hepsi bizim için dedikodudan ibaret. Biz bunu Mancini’nin ağzından duymadan ciddiye almayız. Mancini’nin geldiği hafta İtalyan milli takımıyla adı anılmaya başlandı bizim basınımızda. Hatta ben de ‘Bu bizim kaderimiz mi, milli takıma adı geçiyor demiştim. Bizim için aslolan Manci’nin beyanıdır” diye konuştu.

MANCİNİ AYRILMAK İSTERSE NE OLUR?

Trtspor'da yer alan habere göre; "Mancini İtalyan Milli Takımı’nı çalıştırmak istiyorum derse ne olur, yükümlülükler nedir?" şeklindeki soruyu yanıtlayan Galatasaray Basın Sözcüsü, “Detaylara girmeyelim, iki taraf arasında yapılan sözleşmenin maddeleri kamuoyunda tartışmaya açık maddeler değil. Ama arada sözleşme olduğu bilinen bir şey. Sözleşmenin de bağlayıcı maddeleri var” İfadelerini kullandı.

DROGBA KONUSUNDA HOCA NE DİYORSA O

Drogba ile ilgili teknik heyetten olumsuz bir rapor olduğu yönündeki iddiları yanıtlayan Ergün, “Çeşitli kişiler, çeşitli fikriler ileri sürüyorlar. Bunlar genellikle spekülasyon oluyor. Burada itibar edilmesi gereken karar verici kişi, yani hoca. Hoca ne diyorsa geçerli olan doğru olan odur, öyle kabul etmek zorundayız” İfadelerini kullandı.

DZEKO’NUN TRANSFER OLACAĞINDAN HABERİ YOK

Manchaster City forması giyen Edin Dzeko’nun transfer haberlerini de değerlendiren Şükrü Ergün, "Bundan ne bizim, ne kulüp yöneticilerinin ne de oyuncunun haberi var. Ya bir arkadaşımızın kendi kendine yaptığı ya da menajerlerin yaydığı bir haber. Bunlar her sene yaşadığımız olaylar" dedi.