Galatasaray'dan Fatih Altaylı'ya yanıt

Galatasaray'dan Fatih Altaylı'ya yanıt
Galatasaray'dan Fatih Altaylı'ya yanıt
Sarı-kırmızılı kulüp, Burak Yılmaz'ı 8 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Çin'in Beijing Guoan takımına sattığını açıklamıştı. Ancak milli futbolcunun transferine ilişkin şok bir iddia gündeme gelmişti. Yönetimden bu iddiaya yanıt geldi.

Galatasaray Kulübü eski yöneticisi Fatih Altaylı , Burak Yılmaz 'ın Çin'e transferinde bir menajere 1 milyon Euro komisyon verildiğini, bu nedenle satıştan 8 milyon Euro yerine 7 milyon Euro kazanıldığını ileri sürmüştü.

Milli futbolcunun transferinde Çin ekibi  Beijing Guoan  ve menajerler ile görüşmeleri gerçekleştiren yönetici Fatih İşbecer, Altaylı'nın iddiası üzerine açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı yönetici, "Konu çok açık ve net. Dünyanın her yerinde transferde menajerlere komisyon ödeniyor. Bize bu teklifi getiren menajer, en başından komisyon istemişti. Biz de UEFA Kriteri gereği oyuncuyu satmak istediğimiz için bu şartı kabul ettik ve normalde Trabzonspor’a ödenen komisyonu da hesapladığımızda Galatasaray'a daha fazla para kazandırmak için bu yöntemi seçtik. Divan Kurulu'nda sorulduğu takdirde bu konuyu detaylı bir şekilde açıklayacağız" ifadelerini kullandı. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)