Galatasaray'dan Fatih Terim'e tepki

Galatasaray'dan Fatih Terim'e tepki
Galatasaray'dan Fatih Terim'e tepki
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, yabancı kuralında yaşanan keskin değişimi ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i eleştirdi.

Yeni yabancı kuralının mimarının Fatih Terim olduğunun altını çizen Hamdi Yasaman, “Bu kararı TFF Komisyonları, kurulları ile inceleme yapıp, kulüplerle istişare yapıp almalı. Ama tavır ve konuşmalardan bu kararı Terim’in aldığı çok net belli. Asıl yoğunlaşılması gereken konu Milli Takım olmalı. Gruptan dahi çıkamamak üzereyiz. İzlanda’dan 3 yedik. Araştırması gereken bu" diye konuştu.

Abdullah Avcı: Evet, torpille geldim!


“NASIL KORUYACAKLAR?”

Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; Galatasaray İkinci Başkanı, “Yabancı kararı ve yapılış tarzını, açıklamaları yadırgadım. Anlamadım. İki senedir yabancıya sınır getirerek Türk futbolunu geliştirmek üzerine plan yapan aynı federasyon ve kurulları. 180 derece değişime imza atan da. Bu yöntem doğru değil. 14 yabancı ile Türk futbolunu nasıl koruyacaksınız?" dedi.

"BENCE YETKİSİ YOK"

Yasaman ayrıca, “Terim, konferansta gelmeyen teknik adamlara, ‘Cezalandırırım’ diyor. Yabancı kararı gibi kurallar dünyanın her yerinde federasyonlar tarafından verilir. Futbol direktörünün bunu yapmasını yadırgadım. Yetkisi olmadığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

"PRANDELLI NEDEN PARA ALSIN?"

Hamdi Yasaman, “Prandelli’ye başarılı olması adına 5 milyon Euro’luk yatırım yapılıyor. Bir başarı olmamasına rağmen para almaya devam ediyor. Hakkaniyete, adalete uygun değil. Spor hukukunda antrenör ve futbolcu kuvvetsiz kabul ediliyor. Mağdur kabul ediyorlar. Fakat zayıf değiller. Bence onların özel olarak korunmasına gerek yok. Kimsenin almadığı paraları alıyorlar” diye konuştu.

"KADROMUZ ŞİŞKİN AMA..."

Yasaman, “Galatasaray’ın kadrosu şişkin. Bundan kurtulmaya çalışıyoruz. Fakat açık konuşalım ki diğer kulüplerin de mali durumu pek parlak değil. Futbolcu, ‘Buradan iyi para alıyorum. Başka bir yere gitmeyeyim’ diyor. Bu tavır bence sözleşmeyi bozmalı. Futbolcu, hizmet sunduğu sürece kulübünden para almalı” dedi.

'Fatih Terim adımı vererek konuşsun'