Galatasaray'dan Fenebahçe'ye sert cevap

Galatasaray'dan Fenebahçe'ye sert cevap
Galatasaray'dan Fenebahçe'ye sert cevap
Sarı-kırmızılı yönetim, aynı zamanda A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörlüğü görevini üstlenen Galatasaray Erkek Basketbol takımı Koçu Ergin Ataman'ı hedef alan Fenerbahçe'ye yanıt verdi.

Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yapmış olduğu son açıklamayı tüm kamuoyu gibi esefle okuduk. Okların her zaman olduğu gibi Galatasaray’ın ve A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman’a çevrildiğini gördük.

Ataman, Aziz Yıldırım hakkındaki davayı geri çekti

Türk sporunda yaşanan gerginliğe bir son verebilmek adına her zaman itidalli bir politika izleyen yönetimimiz, A Milli Takımın sahne alacağı çok önemli bir Avrupa Şampiyonası arifesindeyken, aynı zamanda Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü olan Ergin Ataman’a yönelik bu anlamsız saldırıya elbette ki sessiz kalamaz.

Başantrenörümüz Ergin Ataman için 'Karakter yoksunu' diyenlere, geçmişte yaşanan olaylar nedeniyle kamuoyu nezdinde pek de muteber olmayan kendi karakterlerine bakmalarını öneriyoruz. Ayrıca, yapılan açıklamada yer alan 'spor ahlâkı' ifadesini de bir kara mizah örneği olarak kabul ettiğimizi ilan ediyoruz.

Maalesef Türkiye Basketbol Federasyonu da, A Milli Takım Başantrenörü’ne sahip çıkmak bir yana, kendisinin de bu konuda bir tercih yapmak zorunda olduğunu ifade ederek Fenerbahçe Başkanı'nın sözlerini onaylar bir beyanda bulunmuştur.

Olimpiyatlara katılma yönünde hayati öneme sahip bir şampiyona öncesinde, oyuncular ile koç arasındaki otoriteyi bile etkileyebilecek bu açıklamayı kabul etmediğimizi daha önce ilan etmiştik, sözlerimizin aynen arkasındayız.

Galatasaray Spor Kulübü olarak son topa kadar Milli Takımımızın, Ergin Ataman’ın ve oyuncularımızın en büyük destekçisi olacağımızı bir kez daha yüce Türk kamuoyuna bildiririz.

Saygılarımızla."

Harun Erdenay, Aziz Yıldırım'ı ikna etti