Galatasaray'dan Fenerbahçe ve Aydınus'a tepki

Galatasaray'dan Fenerbahçe ve Aydınus'a tepki
Galatasaray'dan Fenerbahçe ve Aydınus'a tepki
Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri Fatih İşbecer, Süper Lig'de Pazar akşamı oynanan Fenerbahçe derbisinde sarı-lacivertli kulübün kendilerini medeniyet kuralları çerçevesinde misafir etmediğini söyledi.

İSTANBUL - Özel taşıma firması UBER ile yapılan işbirliği anlaşmasının imza töreninde gündemle ilgili soruları yanıtlayan Fatih İşbecer, "Maalesef son maçımızda Galatasaray yönetimi medeniyet kurallarının öngördüğü biçimde ağırlanmadı. Bu hoş bir şey değil. Sportmenlik ile örf ve adetlerimize aykırı. Galatasaray Kulübü olarak her zaman misafirperverliğimizi göstereceğiz" diye konuştu.

Derbiyi yöneten Fırat Aydınus'un hakemliği bırakması gerektiğini savunan sarı-kırmızılı kulübün genel sekreteri, "Birkaç hafta önce Kasımpaşa-Çaykur Rizespor maçından sonra Deniz Çoban özür diledi ve hakemliği bıraktı. Biz de Fırat Aydınus'tan benzer bir şey bekliyorduk. Bu kadar kötü bir yönetim gösterip, ondan sonra hiçbir şey olmamış gibi bir yorum yapmaması ilginç geldi. Bu işe senelerini vereceksin, her sene eğitim alıp para kazanacaksın, bir sürü hatayı gözden kaçıracaksın, böyle hakemlik olmaz. Böyle hakemlik yapana halı sahada bile maç yönettirmezler" ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı takımın performansının iyi gittiğini belirten İşbecer, "Ligde bir galibiyet serisi yakalamıştık. Maalesef pazar günü bu sekteye uğradı ama bundan sonrası iyi gidecektir. Takımımız, oyuncularımız ve teknik kadromuz canla başla çalışıyor. Bunun mükafatı da mayıs ayında görülecektir" değerlendirmesinde bulundu.

"OYUNCULARIMIZ TEKME YAĞMURU ALTINDA MÜCADELELERİNİ SÜRDÜRDÜLER"

Fatih İşbecer, Fenerbahçe maçında Galatasaraylı oyuncuların "tekme yağmuru" altında centilmence mücadele ettiğini savundu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın "Ayakları titreyecek" açıklamasının sorulması üzerine İşbecer, şöyle konuştu:
"Galatasaray oyuncusunun ayağı titremez. Titremediğini de gördük. Daha iyi mücadele edip, daha iyi bir skorla dönebilirdik. Keşke skorun üstüne hakemin gölgesi düşmesiydi. Sonuç olarak 3 puanı kaybettiğimiz için üzgünüz. Galatasaray, her zaman sahaya kazanmak için çıkar ama hafta sonu maalesef böyle sonuçlanmadı. Onun için bir taraftar ve yönetici olarak üzgünüm. Oyuncularımız tekme yağmuru altında mücadelelerini centilmence sürdürdüler. 90 dakika mücadele edip maalesef sadece 1 puan alarak döndüler."

Fatih İşbecer, Aziz Yıldırım'ın Galatasaray Kulübü'nü dost görmediğini söylediğinin hatırlatılmasına ise "İki kulüp arasında 100 yılı aşkın bir süredir ciddi rekabet ve dostluk var. Tabii ki bir kişinin kişisel hezeyanları nedeniyle bu dostluk sekteye uğramayacaktır. Biz Fenerbahçelileri hala dostumuz olarak görüyoruz. Fenerbahçe yönetimi ligin ikinci yarısındaki maça gelmek isterse başımızın üstünde yerleri var" şeklinde görüş belirtti.

UBER İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI

Yapılan işbirliği anlaşmasıyla ilgili de konuşan Fatif İşbecer, "UBER, yüksek teknoloji ile gündelik hayattaki en büyük ihtiyaç olan ulaşımı bir araya getiriyor. Taraftarımıza ulaşım konusunda bir destek sunmak bizi heyecanlandırıyor. Anlaşma sayesinde UBER, Galatasaray taraftarına 5 milyon lira üzerinde ulaşım desteği sağlayacak" dedi.

Anlaşma hakkında bilgi veren UBER Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı ise, "Galatasaray gibi büyük bir camiayla güzel bir projeye imza atmanın heyecanını yaşıyoruz. Galatasaray taraftarının 2015-2016 sezonu boyunca Türk Telekom Arena'ya geliş ve gidişte konforlu, güvenli ve kolay erişilebilir seyehat imkanı sunmak için sabırsızlanıyoruz" diye konuştu.

Anlaşma çerçevesinde, Galatasaray promosyon kodu ile kaydolan yeni kullanıcılar, stada geliş ve dönüşte yapacakları ilk yolculuk 40 liraya kadar ücretsiz olacak. VIP ve loca bileti bulunan taraftarlarda ise stada geliş ve dönüşte kullanılmak üzere, her biri 70 liraya kadar kişi başı 10 adet promosyon uygulanacak. (AA)