Galatasaray'dan 'güvenlik' açıklaması

Galatasaray'dan 'güvenlik' açıklaması
Galatasaray'dan 'güvenlik' açıklaması
Sarı-kırmızılı kulüp, A Milli Futbol Takımı'nın Türk Telekom Arena'da yaptığı Kazakistan maçında statla ilgili mutlak yetkilerin Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) görevlilerinde olduğunu belirtti.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, 16 Kasım Pazar günü oynanan milli maç sırasında ve sonrasında meydana gelen olaylara ilişkin basında kulüp profesyonelleri ile ilgili birtakım iddiaların yer aldığı vurgulanarak, şu ifadeler kullanıldı:
"Bilinmesi gerekir ki milli maçların oynanacağı karşılaşmalarda stadyumların tüm giriş çıkışları, güvenlikleri, akreditasyon sistemi, dağıtımı, kontrolleri, müsabaka operasyon icra sorumlulukları ve yetkileri TFF'nindir. Süreç boyunca mutlak yetkililer TFF görevlileridir. Yaşanan olaylar sonrası söz konusu milli futbolcu, emniyet yetkilileri ve TFF görevlileri ile CCTV sistemi de bulunan odada tespit yapmışlardır. Giriş katında bu sistemi barındıran tek oda stadyum direktörüne aittir. Gerekli işlemlerin yapılması için denetimi zaten kendilerine ait olan TFF görevlileri ve emniyet yetkilileri tarafından kullanılmıştır." (AA)