Galatasaray'dan hodri meydan

Galatasaray'dan hodri meydan
Galatasaray'dan hodri meydan
Ünal Aysal'ın "Beşiktaş'ın 6 milyon taraftarı var" açıklaması ile alevlenen taraftar sayısı tartışmasında iddialı sözler...

Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Beyaz TV’de yayınlanan 'Derin Futbol' Programı’nda Sezgin Gelmez’e konuştu.

Kopenhag maçı bilet fiyatları şaşırttı


Başkan Ünal Aysal'ın, " Beşiktaş 'ın 6 milyon taraftarı var" açıklaması hatırlatılan Ergün, "Bana sorarsanız 6 milyondan fazla Beşiktaşlı olduğunu sanıyorum ve inanıyorum. Başkan öyle söylediyse başkanın eline verilen metinde öyle yazıyordur. Yani başkanın bu konuda bir fikir sarf edeceğini, kendi bilgisi dahilinde bir şey söylediğini sanmıyorum. Başkanın konuşması esnasında kendisine verilen rakamları telaffuz etmiştir. Eline yanlış verdilerse de yanlış söylemiştir. Ama önemli olan şu. Herkes bir rakamdan bahsediyor" dedi.

"TARAFTAR SAYISI ARAŞTIRILSIN"

Gerçek taraftar rakamlarının bilinmesinin ticari açıdan da önemli olduğunu vurgulayan Ergün, "Büyük takımlar bir araya gelse anlaşsa, güvenilir ve tarafsız bir şirkete bu görev verilse. Türkiye ’de dünya çapında bu işi yapan araştırma şirketleri var. Bir tarafsız şirketle bir anlaşma yapılsa ve bütün kulüpler tarafından ve onlar ülke çapında bir araştırma yaparak taraftar sayılarını belirleseler ve bu tartışma da ortadan kalksa çok da güzel olmaz mı? Bu taraftar rakamlarının bilinmesi ticari anlamda da çok önemli. Biliyorsunuz Galatasaray Store, Fenerbahçe Store açısından da hangi kitleye ne kadarlık kaç milyonluk bir kitleye hitap ettiğini takımların bilmeleri ticari açından da çok önemli" ifadelerini kullandı.

Sneijder'den frikik itirafı geldi


"BEŞİKTAŞ TARAFTARI ALINGANLIK GÖSTERMESİN"

Galatasaray Basın Sözcüsü, '6 milyon taraftar' sözlerini büyütmenin anlamsız olduğunu belirterek, "Bu konuyu başkanla da konuştum. Başkana sordum o da aynen şunu söyledi; Benim elime öyle bir rakam verdiler, ben de onu söyledim dedi. Eline verilen rakamı söylemiş, niye pişman olsun ki? Birisi kalksa (Türkiye’de Galatasaray’ın 2 milyon taraftarı var) dese ben buna güler geçerim. Bana sorarsanız ben de 6 milyondan fazla Beşiktaş taraftarı var derim. Bundan da problem yapmam, olay çıkarmam" yorumunda bulundu.

G.Saray maçının hakemine sert tepki