Galatasaray'dan 'içki' yanıtı

Galatasaray'dan 'içki' yanıtı
Galatasaray'dan 'içki' yanıtı
Galatasaray yöneticisi Şükrü Ergün, TFF Başkanı Demirören'in açıklamaları sonrası başlayan 'içki' önerisiyle ilgili konuştu.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Sözcüsü Şükrü Ergün, TFF Süper Kupa maçı, transfer çalışmaları ve Yıldırım Demirören'in sözleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cimbom'da Sercan'a yeni sözleşme

"KAYSERİ'DE GALATASARAY- FENERBAHÇE BAYRAMI OLMALI"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Ergün, "Taraftarımız tabii ki Süper Kupa maçına kayıtsız kalmayacak. Ben her şeyden önce çok temiz bir maç olacağına inanıyorum. Eski yıllarda bir Galatasaray-Fenerbahçe maçının ilanı, Galatasaray-Fenerbahçe bayramı diye verilmiş. Bu bir belgedir. Ben maçın bu şekilde olmasını istiyorum. Bu bir derbi değil. Galatasaray-Fenerbahçe arasında oynanan bir bayram gösterisi olsun istiyorum" dedi.

"ARDA KONUSUNDA HER AN HER ŞEY DEĞİŞEBİLİR"

Ergün, şu ana kadar yabancı oyunculardan gitmesi kesinleştiğine dair herhangi bir oyuncunun isminin yönetime gelmediğini belirten Ergün, Arda Turan'ın takıma dönme ihtimaliyle ilgili olarak ise, "Başkanımız da ifade etti. Arda gelse çok iyi olur. Takımı şu anda vermek istemiyor. Ama bu önümüzdeki dönemde Atletico Madrid'in aynı fikre sahip olacağı anlamanı gelmiyor. Kesinlikle her an her şey değişebilir. Transfer oynak bir zemin bildiğiniz gibi" şeklinde konuştu.

"EMRE CAN İÇİN SOMUT BİR ADIM YOK; AMA İLGİLENİYORUZ"

Galatasaray'ın Bayern Münih'in Türk oyuncusu Emre Can'la ilgilendiğini dile getiren Şükrü Ergün, "Kendisiyle ilgileniyoruz; ama bu ilgiyi somut bir adıma dönüştürmedik. Bir gelişme olursa paylaşırız. Fakat Galatasaray, Emre Can'la ilgileniyor" dedi.

Galatasaray'dan flaş transfer


"GECE İÇKİ İÇİLİR GÜNDÜZ İÇİLMEZ DİYE BİR KURAL VARSA..."

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'in "Maçlar gündüz oynansın, içki içme oranı azalır, taraftar agresif olmaz" önerisiyle ilgili olarak ise Ergün, "Ne diyeyim bu öneriye. İçki içen insan, gündüz de içer gece de içer. Buna nasıl yorum yapayım ki? Eğer insanlar gece içki içer gündüz içmezler diye bir kaide varsa, dediği doğrudur. Kişisel görüşümü beyan ediyorum. Maçları gündüz oynattığınızda da içki içmek konusunda bir fark olacağını sanmıyorum. Çünkü insanlar maça gelmeden önce rahatlamak ya da sosyalleşmek adına arkadaşlarıyla buluşup, içki içerek maça geliyorlar. Bu bir ritüel halinde ilerliyor. Tasvip ediyor muyum, etmiyorum. Gündüz olduğunda ise öğlen buluşup içki içecekler. Ne fark edecek ki" ifadelerini kullandı.

"EMEĞİYLE ÇALIŞIP, PARA KAZANMAK UTANÇ VERİCİ BİR ŞEY MİDİR?"

Fenerbahçe yönetimi tarafından Ebru Köksal ve Lütfi Arıboğan'ın TFF'De görevli oldukları dönemle ilgili yapılan açıklamar için Şükrü Ergün, "Bunlara ne yorum yapayım. Ben bunları ciddiye almıyorum. Tesadüfen bazı profesyoneller Galatasaraylı kökenli olanlardan seçilmişler. Kaliteleri o mevkii de görev yapmayı uygun olduğu için o göreve gelmişler. Ama bu insanlar tuttukları takımı kayırmayacak kadar da profesyonel insanlar. Geçmişlerine bakarsanız, ne olduğunu göreceksiniz. İnsanları bu şekilde hakaret etmek yakışıksız. Bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Yoruma değer bir şey yok. Hele son açıklamaları... Gerçi isim beyan etmiyorlar; ama emeğinin karşılığında para almak utanç verici bir şey midir? İnsanlar bir emek sarfedip, karşılığında bordrolu olup para kazanıyorlarsa bu ayıp bir şey midir? Bu konuda daha fazla yorum yapmak istemiyorum" dedi.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE GEÇEN SEZONU AŞMAK ZORUNDAYIZ"

Şükrü Ergün son olarak, "Şampiyonlar Ligi'nde geçen sezonu aşmak zorundayız. Ancak o zaman başarılı olduk diyebiliriz" şeklinde konuştu.

Twitter'ın zirvesinde Cimbom var!