Galatasaray'dan 'küfür' yanıtı

Galatasaray'dan 'küfür' yanıtı
Galatasaray'dan 'küfür' yanıtı
Sarı-kırmızılı futbolcuların, Türkiye Kupası finali sonrası İstanbul'a dönüş uçağında, Fenerbahçe'ye yönelik küfürlü tezahürat içeren bir görüntü sosyal medyada yayıldı. Sarı-lacivertli kulüp, söz konusu video ile ilgili oldukça sert bir açıklama yayımladı. Galatasaray Kulübü ise futbolcularının küfür etmediğini duyurdu.

Galatasaray 'ın resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
" Fenerbahçe resmi sitesinde yapılan bir duyuruyla ilgili olarak, Kupa finalinden dönüş uçağında meydana geldiği iddia edilen olaylar üzerine açıklama yapmayı zorunlu görüyoruz:

Volkan'dan küfür açıklaması


1) Uçakta kısa süreli olarak duyulduğu söylenen küfürlerin, kimler tarafından yapıldığının tespiti mümkün olmamıştır. Futbolcularımız da bu tezahüratla ilgilerinin bulunmadığını kendi sosyal medya hesaplarında ve özel görüşmelerinde beyan etmişlerdir. Futbolcularımızın beyanları bizim için esastır. Dönüş uçağında, futbolcularımızın dışında çok sayıda taraftarın da yolcu olarak bulunduğu bilinmektedir.

2) Galatasaray’ın, kimler olduğu belirsiz az sayıda kişinin katıldığı, bu tür davranışları tasvip etmesi asla düşünülemez.

3) Fenerbahçe spor kulübünün, geçmişte kendi futbolcu ve taraftarlarınca gerçekleşmiş, buna benzer sayısız olay olduğunu unutmuş görünerek ve kulübümüzle ilgisi olmayan en ufak olayı bahane ederek, son zamanlarda, iki camia arasında gerginliğe yol açacak davranış ve söylemleri sıklıkla tekrarlamasını şiddetle kınıyoruz."

Fenerbahçe isyan etti: Soysuzlar!

Galatasaray'dan Melo'ya destek