Galatasaray'dan Nolan Smith açıklaması

Galatasaray'dan Nolan Smith açıklaması
Galatasaray'dan Nolan Smith açıklaması
Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, ABD'li oyuncuları Nolan Smith'in, Banvit maçında başantrenör Ergin Ataman'a havlu fırtması ile ilgili konuştu.

İSTANBUL - Murat Özyer, Banvit maçı sırasında Nolan Smith'in oyundan çıkarken elindeki havluyu başantrenör Ergin Ataman'a fırlatması ve sonrasında ikilinin tartışmasına değinirken, sağlıklı karar alabilmeleri için olayın üzerinden biraz zaman geçmesi gerektiğini kaydetti.

"Nolan Smith, bu sezonki yapılanmamızda bizim önemli rol biçtiğimiz bir oyuncuydu" diyen Özyer, şunları söyledi:
"Bence gençliğinin de verdiği tecrübesizlikle yanlış bir reaksiyon gösterdi. Bir saygısızlık yaptı. Süreci takip edip, onun hakkında bir karar alacağız. Bu kararın ne zaman çıkacağıyla ilgili kesin bir tarih söyleyemem. Çünkü biraz gözlem yapmamız lazım. Bu olaydan sonra sağlıklı karar alabilmek için biraz zamanın geçmesi de gerekiyor. Süreci doğru değerlendirecek şekilde gözlemleyeceğiz."

Başantrenör Ergin Ataman'ın, konuyla ilgili açıklamasını net bir şekilde yaptığını ve kendi aralarındaki görüşmede de aynı şeylerin konuşulduğunu aktaran Özyer, bu süreçte oyuncunun tepkileri ve yaklaşımının da kararlarında etkili olacağını vurguladı.

"HER OYUNCUMUZDAN GEREKEN VERİMİ ALAMADIK"

Türkiye Basketbol Ligi'nin ikinci haftasında, deplasmanda Banvit'e 69-67 yenilmeleriyle ilgili olarak Murat Özyer, istedikleri performansı ortaya koyamadıklarını vurguladı.

Banvit maçı öncesi sakat oyuncuları bulunduğunu aktaran Özyer, "Banvit karşısında her oyuncumuzdan gereken verimi alamadık. Oyun içinde de birtakım (Nolan-Ataman gerginliği) sorunlarımız oldu. Maçta 12 sayı geriden dönmeyi de başardık ve dolayısıyla oyuncularımızın mücadele etmediğini söyleyemem. Fakat sonucun şans toplarına kaldığının da altını çizmekte fayda var" değerlendirmesinde bulundu.

Özyer, iyi bir kadroları olduğuna inandıklarını aktararak, "Uyum yakalanması için kasım ayının ikinci yarısının doğru bir tarih olduğuna inanıyorum. Tabii ki bu, o zamana kadar hedeflerimizden vazgeçeceğimiz anlamına gelmiyor. Bu süreç içerisinde, hedeflerimiz doğrultusunda maçlarımızı kazanmamız lazım" ifadelerini kullandı.

Türkiye Basketbol Ligi'nde yeni bir sisteme geçildiğini de dile getiren Özyer, "Ligde takımların yerlerinin aralık ayına kadar belli olmayacağını düşünüyorum. Çok sayıda sürpriz sonucun çıkması da muhtemel. Ligimize birçok yeni oyuncu ve başantrenör geldi. Yeni bir yabancı oyuncu sistemine geçildi. Yeniliklerin çok olduğu bir sezona başladık. Ligin oturması da aralık ayını bulacaktır" şeklinde konuştu.

"TARAFTARIMIZLA İLK BULUŞMA ÖNEMLİ"

Murat Özyer, THY Avrupa Ligi D Grubu ikinci maçında 23 Ekim Perşembe günü Valencia Basket'i ağırlayacaklarını hatırlatırken, "Taraftarımızla ilk buluşma önemli" şeklinde görüş belirtti.

Ligin ilk haftasında Uşak Sportif'le, cezalı olmaları nedeniyle seyircisiz oynadıklarını, ardından ise THY Avrupa Ligi'nde Kızılyıldız Telekom ve Türkiye Basketbol Ligi'nde Banvit deplasmanlarına gittiklerini anlatan Özyer, "Valencia Basket maçında, bu sezon ilk defa taraftarımızla buluşacağız. Bu nedenle hem bizlerde hem de oyuncularımızda büyük bir heyecan var. Bence güzel bir atmosfer olacak" değerlendirmesinde bulundu. (AA)