Galatasaray'dan Orduspor'a büyük jest

Galatasaray'dan Orduspor'a büyük jest
Galatasaray'dan Orduspor'a büyük jest
Galatasaray kulübü, geçen sezonlarda gerçekleştirilen Stancu ve Culio transferlerinden borcu bulunan Orduspor'a büyük bir jest yaptı.

Galatasaray Kulübü, geçen sezonlarda gerçekleşen Stancu ve Culio transferinden borcu bulunan ve TFF'den ceza alma ihtimali bulunan Orduspor'un borcunu uzun vadeye yayarak büyük bir jest yaptı.

UEFA’nın belirlediği 'Ekonomik Fair Play' çerçevesinde daha önce büyük sıkıntılar yaşayan Galatasaray, geçen yıllarda Orduspor’a gerçekleşen Stancu ve Culio transferinden kalan 2 milyon 175 bin Euro alacağını Karadeniz kulübüne yardımcı olmak için, borcu uzun vadeye yaydı. Orduspor da, buna karşılık borçsuzluk belgesini TFF'ye teslim etti.

Karadeniz ekibinin, Stancu ve Culio'nun transferi için sarı-kırmızılılara halen 2 milyon 175 bin Euro tutarında gecikmiş ödemesinin bulunduğu ve bu parayı mali sıkıntıdan dolayı ödeyemediği öğrenildi. Konuyla ilgili dosya, geçtiğimiz günlerde Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in önüne geldi. Özbek'in, Galatasaray'ın ekonomik koşullarını göz önünde bulundurup katı bir tutum sergileyerek parayı tahsil etme yoluna gitmek yerine, Orduspor'a yardım eli uzattığı kaydedildi.

YİNE DE CEZA ALDI

Cim-Bom, tahsil edemediği borç için Karadeniz kulübüne ağır bir yaptırım getirmek yerine, 2 milyon 175 bin euroluk transfer alacağını uzun bir vadeye yayma kararı aldı. Karadeniz ekibine kolaylık sağlayan Galatasaray Yönetimi, Orduspor'dan kasım ayı sonuna bazı çekler alarak paranın kendi kasasına girmesinin yolunu açtı.

Galatasaray’ın sağladığı bu kolaylık sonrası Orduspor, aldığı borçsuzluk belgesini TFF'ye sundu. Ancak Karadeniz kulübünün bu çabası, içinde bulunduğu ekonomik krizlerin getirdiği diğer sorunlar nedeniyle ceza almaması için yeterli olmadı. Kulüp Lisans Kurulu, mor-beyazlılarla birlikte Bucaspor, Denizlispor, Kahramanmaraşspor, MKE Ankaragücü, Samsunspor ve Tarsus İdman Yurdu'na 3 puan silme cezası verdi. Ceza alan kulüplerin verilen cezanın kaldırılması için haklarını Tahkim Kurulu'nda arayacağı belirtiliyor.