Galatasaray'dan Pato'ya 4 milyon Euro!

Galatasaray'dan Pato'ya 4 milyon Euro!
Galatasaray'dan Pato'ya 4 milyon Euro!
Galatasaray yönetimi, transfer listesinin ilk sırasında yer alan yıldız futbolcu Pato'ya yapacağı teklifi belirledi.

Pato ile anlaşıp, bunu koz olarak kullanarak Corinthias ve Sao Paulo ile pazarlık masasına oturmak isteyen sarı-kırmızılı yönetim, takım içi dengeleri de gözeterek önerisini hazırladı: Yıllık 3.5 milyon Euro’su garanti olmak üzere toplam 4 milyon Euro...

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habee göre; forvet bölgesine dünyaca ünlü bir yıldızı katmak isteyen Galatasaray , son gözdesi olan Brezilyalı Sambacı'ya yapacağı teklifi belirledi. Sarı-kırmızılılar, Pato’nun bonservisini elinde bulunduran Corinthians Kulübü'nden rakam belirlemesini beklerken, Brezilyalı golcüyü de ikna edip transferi çözmeye çalışıyor. Futbolcunun Aralık 2015’e kadar Sao Paulo Kulübü'ne kiralanması nedeniyle bir değil iki kulübü ikna etmek zorunda olan sarı-kırmızılılar, önce Pato’ya “Evet” dedirtip, bunu koz olarak kullanarak zor transferi çözmek istiyor.

BİR ÇOK AVANTAJI VAR

Kiralık forma giydiği Sao Paulo’dan 3.2 milyon Euro alan Pato’ya yıllık 3.5 milyon Euro garanti ücret teklif edildi. Dünyaca ünlü yıldızların maliyeti baz alındığında G.Saray’da dengeleri bozmayacak bir rakam teklif edilen Pato’ya bonuslar ile birlikte yıllık toplam 4 milyon Euro önerilmiş olacak.

Brezilyalı yıldızın Avrupa ’da yeniden forma giymek ve Şampiyonlar Liginde oynamak istemesi de Galatasaray’ın bu transferdeki bir diğer kozu…Pato’nun yeniden çıkışa geçme hırsı ve makul maliyeti nedeniyle bu transferi onaylayan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, 25 yaşında olması, hücumun bir çok pozisyonunda oynaması gibi nedenlerle de bu transferi onaylıyor.

"HEYECAN YARATACAK OYUNCULAR ALACAĞIZ"

Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Cüneyt Tanman transfere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. TRT Spor’dan Ersin Düzen’e konuşan Tanman, Aydın Yılmaz’ın da takımdan ayrılacağını söylerken, şöyle dedi:
“Hamza Hoca nerelerde zaaf olduğunu biliyor. Beraber konuştuk ve belirli noktada yürümeye başladık. Taraftarların kaygıları oluyor, onu anlıyoruz ama bundan önce bu kaygılar ve yanlışlar nedeniyle Galatasaray sıkıntılar çekti. Bilinmeli ki, herkesi heyecanlandırabilecek oyuncu almak istiyoruz.”

PODOLSKI LİSTEMİZDE

Tanman, Gignac, Podolski, Niasse ve Pato konusunda ise şunları söyledi:
“Gignac’ta farklı ülke tercihleri oldu. Zaten bizim de illa ‘Şu oyuncunun üstüne gidelim’ diye bir şeyimiz olmadı. Listemizde her bölge için 5-6 oyuncu alternatifimiz var. Bunlan bazılar ile anlaşmak istiyoruz. Podolski de ilgi alanımız içinde. Niasse’in şu anda kiralandığı doğru değil. Listemizde Pato da var. Transfer için yeterli süremiz bulunuyor.”