@gokhan_karatas

Galatasaray'dan rekor, Beşiktaş dertli

Galatasaray'dan rekor, Beşiktaş dertli
Galatasaray'dan rekor, Beşiktaş dertli
Süper Lig'de üst üste 2 yıl şampiyon olan ve yıldız transferleriyle dikkati çeken sarı-kırmızılılar, iç saha gücünü her geçen gün arttırıyor. Fenerbahçe hedeflediği rakama ilerlerken, Beşiktaş'ta ise durum çok farklı.
Haber: GÖKHAN KARATAŞ / Arşivi

Galatasaray , Türk Telekom Arena için 2013-2014 sezonu kombine kart genel satışına 17 Haziran Pazartesi günü saat 14:00'te başladı. Eski kombine sahiplerine tanınan yenileme hakkının ardından başlayan genel satış sadece 3 gün sürdü.

Geçtiğimiz sezon olduğu gibi sarı-kırmızı taraftarların yoğun ilgi gösterdiği kombineler, bugün saat 15:00 itibariyle tükendi. Arena'da 45 bin kombine rakamına ulaşıldı. Kulüp resmi internet sitesinden saat 15:36'da yapılan açıklamada, "2013-2014 futbol sezonu kombinelerimizin satışı sona ermiştir. Gösterdiğiniz ilgi için tüm taraftarlarımıza teşekkür ederiz" denildi.

BEŞİKTAŞ 'TA SORU İŞARETLERİ


Hem sıcak para girişi sağlayan hem de şimdiden taraftar gücünü arkasında hisseden Cimbom için şu anda işler yolunda gidiyor. Ancak aynı durum Beşiktaş için geçerli değil. Zira siyah-beyazlı taraftarların uzun süredir merak ettiği "Yeni sezonda hangi statta oynayacağız?" sorusu hala yanıt bulmuş değil. Seçimli Genel Kurul'un geride kalmasına rağmen Başkan Fikret Orman, bu konuda henüz bir açıklamada bulunmadı. Geçtiğimiz sezon çoğu karşılaşmada İnönü Stadı'nı dolduramayan Beşiktaş, nakit akışında sorun yaşarken kombinelerden de beklediği geliri elde edemiyor.

FENERBAHÇE 'DE HEDEF 40 BİN


Fenerbahçe ise yeni sezon kombine kartlarının genel satışına 10 Haziran'da başladı. Şükrü Saracoğlu Stadı'nın kale arkaları Migros ve Türk Telekom tribünlerinin kombine kart ücretleri 850 lira olarak belirlenirken, Fenerium ve maraton tribüneri için bin 100 ile 8 bin 200 lira arasında fiyat seçenekleri sunuldu.

Kombinede daha önce 35 bin rakamını geçen sarı-lacivertli kulüp, sezonun başlamasına uzun süre olmasına karşın 30 bin rakamını geride bıraktı. Fenerbahçe'de hedefin ise 40 bin barajını yakalamak olduğu öğrenildi.