Galatasaray'dan 'skorbord' açıklaması

Galatasaray'dan 'skorbord' açıklaması
Galatasaray'dan 'skorbord' açıklaması
Sarı-kırmızılı kulüp, Abdi İpekçi Spor Salonu'ndan Fenerbahçe Ülker ile oynanan maç sonrası skorboard'da yazan 'koyduk mu' yazısı ile ilgili açıklama yayımladı.

Galatasaray 'ın resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Salı akşamı Abdi İpekçi Spor Salonu’nda, Galatasaray Liv Hospital- Fenerbahçe Ülker arasında oynanan Play-off dördüncü maçının sonunda salona asılı 'led ekran'a yansıyan yakışıksız ifade kulübümüz tarafından da büyük bir üzüntüyle karşılanmıştır.

Galatasaray Liv Hospital 88-82 Fenerbahçe Ülker


Bu fiilin sorumlusu olan ve salondaki ekran hizmetini veren şirketle yapılmış sözleşmenin feshi için hukuki işlemlere derhal başlanmıştır.

Olay, tümüyle, led ekranı kontrol eden şirket görevlisinin basiretsizliğinden de kaynaklansa, Galatasaray Spor Kulübü, spor dünyasında yer etmesini istediğimiz barış ve 'fair-play' ruhunun, bu tür fiillerle bozulmaması için üzerine düşeni yapmaya bundan sonra da devam edecektir.     

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Derbi sonrası skorboard'daki yazı tepki çekti

FENERBAHÇE BASIN TOPLANTISI YAPACAK

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "Başkanımız Aziz Yıldırım ile Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Beko Basketbol Ligi Final Serisi’nde yaşananlar ve Türkiye Basketbol Federasyonu ile ilgili geniş kapsamlı bir basın toplantısı düzenleyecek. Bu önemli basın toplantısı 12 Haziran Perşembe günü saat 14.00’te Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde gerçekleştirilecek" ifadeleri kullanıldı.

Obradovic oyundan atıldı