Galatasaray'dan şok başvuru geliyor

Galatasaray'dan şok başvuru geliyor
Galatasaray'dan şok başvuru geliyor
Sarı-kırmızılı kulüp, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile yaşanan kaosu FIBA'ya taşımaya karar verdi.

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki kriz tırmanıyor! Galatasaray Liv Hospital'ın Fenerbahçe Ülker ile oynanacak olan şampiyonluk maçına çıkmaması ve bu duruma gerekçe olarak da TBF'nin tutum ve davranışları ile hakem atamalarını gösteren sarı-kırmızılı yönetim, konuyu FIBA ve CAS'a taşımaya hazırlanıyor.

Galatasaray sahaya çıkmadı! Şampiyon Fenerbahçe


Sporx.com'una haberine göre; Fenerbahçe Ülker ile Ülker Arena'da oynanan maçlardaki hakem hataları ve saha olaylarını içeren geniş kapsamlı bir dosya hazırlayan sarı-kırmızılılar, şike davası ile ilgili bir takım belgeleri de bu dosyanın içerisine dahil edecek.

FIBA OLMAZSA CAS'A BAŞVURULACAK

Fenerbahçe Ülker ile oynanacak maçtan saatler önce Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile bir görüşme gerçekleştiren sarı-kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal, uluslararası basketbol federasyonuna başvuracaklarına ve ardından da konuyu CAS'a taşıyabileceklerini ifade etti.

Galatasaray Kulübü, 17 Haziran'da resmi internet sitesinden yaptığı, "Galatasaray Spor Kulübü, elindeki belgeler ve bilgiler ışığında, uluslararası federasyonlar ve uluslararası hukuk kurullarında hak arayışını da sonuna kadar sürdürecektir" açıklama ile de konuyu FIBA'ya taşıyabileceklerinin sinyalini vermişti. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, "Galatasaray haklarını sonuna kadar kullanmadan, bunu bile düşünmeden maça çıkmayacaklarını açıklamaları ve Uluslararası Basketbol Federasyonu'na başvuracaklarını söylemeleri bir anlam ifade etmemektedir" demişti.

G.Saray'dan '17 Haziran' tişörtü