Galatasaray'dan Terim açıklaması

Galatasaray'dan Terim açıklaması
Galatasaray'dan Terim açıklaması
Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Ünal Aysal tarafından geçici olarak Florya'nın sorumluluğunu üstlenen Lutfi Arıboğan, "Roberto Mancini'nin adaptasyon sürecinde, bir futbol direktörü atanana kadar Florya'ya destek veriyorum. Geçiş döneminde milli takım arasını iyi değerlendirmeliyiz. En büyük gücümüz Galatasaray 'ın gücü. Galatasaray yılmaz bir kulüp olarak sportifliğin lideridir. Dışarıdan kolay görülebilir, ama spor yönetimi zordur. Şanssızlık nazar gibi gelir, ama futbolda, basketbolda, voleybolda yaşanan sakatlıklar bizi metafizik bir etkinin olduğu düşüncesine itiyor. Bu sıkıntıları aşarak Galatasaray'ı güzel günlere taşıyacağız" dedi.

Ronaldo'nun Galatasaray inadı

SPORTİF DİREKTÖR AÇIKLAMASI

Son günlerde basında çıkan 'sportif direktör' iddiaları konusunda Arıboğan, "Böyle bir çalışmamız var. Basında adı geçenler, Türk sporu için değerli insanlar. Ancak yazılanlar şimdilik spekülasyon. Yönetimimiz bir karar vermiş değil" şeklinde konuştu.

Fatih Terim'in ayrılık süreci ile ilgili yöneltilen soruya da yanıt veren Galatasaray CEO'su, "Galatasaray'ın dışında kaynaklanan etkilerle bir teknik direktör değişikliği oldu. Kimse bu olayın önüne geçemedi. Yanlış anlaşılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Tek söyleyeceğim; Galatasaray'ın içinden değil, dışından kaynaklanan problemlerdi" ifadelerini kullandı.

Amrabat'tan itiraf: Benden akıllı