Galatasaray'dan UEFA'ya baskı!

Galatasaray'dan UEFA'ya baskı!
Galatasaray'dan UEFA'ya baskı!
İstanbul'da dün akşam başlayan kar yağışı nedeniyle bugüne ertelenen Galatasaray-Juventus maçı, İtalya'da geniş yankı buldu.

Esma Çakır / Roma (DHA) - Juventus’a yakınlığıyla bilinen Tuttosport Gazetesi, maçın ertelenmesi konusunda suçu Galatasaray ’a atarak, “Galatasaray teknik direktörü Roberto Mancini ve futbolcuları, karla kaplı statta oynamamak için UEFA yetkililerine baskı yaptı. Oysa Juventus hazırdı” ifadelerini kullandı. La Gazzetta dello Sport ise Juventuslu oyuncuların maça devam etmek istemediğini öne sürdü.

Juventus sokakta kaldı!


“Korkunç. Maç inanılmaz bir fırtına yüzünden ertelendi. Bugün maça yeniden başlanacak, ama saat konusunda tartışma var” ifadelerini kullanan Tuttosport, Yunan kahraman Odysseus’un maceralı yolculuğuna atıf yaparak, "Otelden tahliye ve trafik arasında Juve’nin Odysseus destanı" yorumunda bulundu.

"TÜRKLERİN BASKISI GALİP GELDİ"

Gazete , buzlaşmış bir zeminde oynamamak için Mancini ve sarı-kırmızılı futbolcuların maçın ertelenmesi konusunda baskı yaptığını yazarak, “Türkler, karla kaplı statta oynamak istemedi. Juventus ise bunun için müsaitti. Bazı hatalar yapmasına karşın Juventus maçı harika götürüyordu” diye yazdı. Ertelemenin ardından tansiyonun yüksek olduğunu öne süren gazete, Türkler’in baskısının galip geldiğini ekledi.

İTALYA DIŞİŞLERİNİN ENDİŞESİ BOŞA ÇIKTI

Gazete, “Galatasaray’ın cehennemi buz tuttu. Statta gerçek dışı bir atmosfer vardı” yorumunun yanı sıra İtalya Dışişleri ile güvenlik yetkililerinin endişesinin yersiz kaldığının ve İtalyan taraftarların stat dışında hiçbir sorunla karşılaşmadığının altını çizdi. Juventus’un İstanbul ’daki çilesinin maçın ertelenmesinin ardından başladığı, otelde yer bulunamadığı gibi uzun süre trafikte kalındığı vurgulandı.

Galatasaray'da bir forma skandalı daha


JUVENTUS MAÇA DEVAM ETMEK İSTEMEDİ

"Juve kar fırtınasında” manşeti atan La Gazzetta dello Sport Gazetesi, "Juve üzerinde fırtına, Galatasaray’ın öğle yemeği” başlıklarına şu yorumları ekledi:
“İstanbul’daki organizasyonun kötülüğü kabul edilemez. Galatasaray-Juventus laneti. Tarihte 3’üncü kez iki takım arasındaki maç, belirlenen tarihte oynanamadı. Şampiyonlar Ligi çekilişleri ve iki takımın programı nedeniyle maç bugün oynanacak. Ancak UEFA alternatif bir plan düşünebilirdi. Juventus’lu futbolcular, bu şartlar altında maça devam edemeyeceklerini söyleyince, hakem de devam etmenin tehlikeli olacağına kanaat getirdi.”
Gazete ayrıca Juventus’un oynanacak maçta daha avantajlı olduğunu belirterek, “Maç, çalışma saatinde oynanacağından daha az taraftar gelecek ve daha az düşmanca bir ortam olacak” diye yazdı.

"DAHA ÖNCE BİNLERCE KEZ OYNANDI"

Corriere dello Sport Gazetesi, bu hava şartlarında daha önce binlerce kez maç oynandığını hatırlatarak, “Saat konusunda da polemik vardı. Ancak sonuç olarak yerel polis buna karar verdi. Mancini de aslında dün akşam devam etmek istiyordu, ama sonra o da tehlikeyi gördü. Galatasaray’ın yerden ısıtma sistemi tartışılmalı” yorumlarını aktardı.

Arena kara teslim oldu!