Galatasaray'dan Yanal'a çıkış! 'Kendi işine baksın'

Galatasaray'dan Yanal'a çıkış! 'Kendi işine baksın'
Galatasaray'dan Yanal'a çıkış! 'Kendi işine baksın'
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Galatasaray camiasını kızdırmaya devam ediyor.

Yanal, Galatasaray ile görüşen Eskişehirsporlu Tarık Çamdal için “ İstanbul 'a gelmesi için erken. Gelişimini takımında devam ettirmeli” demiş ve sarı-kırmızılı kulübün basın sözcüsü Şükrü Ergün “İşine baksın” diye cevap vermişti. Başarılı hocanın bu kez bir sohbette Didier Drogba ile ilgili konuştuğu ortaya çıktı. “Drogba müthiş bir oyuncu olmasına rağmen artık düşüşte. Maçlarda koşma oranını yükseltemiyor. Futbolcu belli bir sürede belli bir koşuyu yapamazsa bence oynayamaz” sözleri, yine Ergün'ün dikkatini çekti.

Veysel Sarı bilmecesi


Bugün Gazetesi'nin haberine göre; Şükrü Ergün, "Ersun Yanal'ın bu açıklamaları planlı mı plansız mı yaptığını bilmiyorum. Bir amacı olup olmadığıyla da ilgilenmiyorum. Çünkü kendisinin sözleri bizi hiçbir şekilde etkilemez. Herkes kendi işine bakmalı. Ancak açıklamalarını normal karşılamıyorum. Bizimle ilgili konuşuyor olmasını gereksiz buluyorum. Drogba'dan bizim zaten bir şüphemiz yok. Yaşı ileri görülse de kendisine çok iyi bakmış bir sporcu. Kendisinden 10 yaş küçüklere toz yutturuyor" ifadelerini kullandı.

TRANSFER ATAĞIMIZ GAYAT DOĞAL
Transfer döneminin en atak takımı olarak dikkati çekmelerini değerlendiren Ergün, "Daha atak görünmemiz doğal. Çünkü 3 kulvarda ilerleyen tek takım şu anda Galatasaray. Eksiklerimizi tamamlamamız lazım. Yarıştığımız kulvar sayısı fazla. Transfere önem vermemiz ve ikinci devreye hazırlanmamız gerekiyor” dedi. "Mancini'nin bize transferde sayı verdiği doğru değil. Sadece pozisyonlar belirleniyor. Alternatiflerine karar veriliyor. Ve bu işin sorumlusu arkadaşlar listeye göre çalışıyorlar” eklemesi yaptı.

Efsaneden Muslera'ya güvenoyu


O İŞ MANCINI'NİN

Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, transferde sayının 5'i bulması beklenirken, bu kadar oyuncunun ara kampta takıma adapte olmasına dair endişelere de cevap verdi. “Bizim yöneticiler olarak hiçbir sıkıntımız yok. Zaten bu benim işim değil, hocanın işi. Kendisi dünyada yer edinmiş bir teknik adam. Biz de bu uzmanlığı hocadan bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

RÜŞTÜ'NÜN GÜVENMESİ NORMAL
Şükrü Ergün, Fenerbahçe ve Beşiktaş 'ta uzun yıllar forma giyen eski milli kaleci Rüştü Reçber'in oğlu Burak'ın, Galatasaray altyapısında oynuyor olmasını da değerlendirdi.

Ergün, “Bizim altyapımız gayet kaliteli. İnsanların güvenmesi normal. Biz altyapıya verdiğimiz önemi eskiden biraz gevşetmiştik galiba. Çünkü altyapıdan yeterince oyuncu çıkmamaya başlamıştı. Dikkatlerimizi oraya verip altyapıya desteği artırdık” diye konuştu.

'Drogba bir yere gidemez'