Galatasaray'ı bekleyen büyük tehlike!

Galatasaray'ı bekleyen büyük tehlike!
Galatasaray'ı bekleyen büyük tehlike!
Basketboldan sonra Süper Kupa'da da Fenerbahçe maçından çekilmeye hazırlanan Galatasaray, 'etik spor için boykot' kararını uygularsa 4 ceza var. Aslan, gelecek sezon Türkiye Kupası ve Süper Kupa'dan atılır, 1.5 milyon euro öder, gelir hakkını da kaybeder.

Galatasaray , Ağustos ayında Fenerbahçe ile oynanacak TFF Süper Kupa finaline tıpkı basketboldaki gibi çıkmazsa ne olur? Akşam Gazetesi'nden Bahri Çiftçi'nin haberine göre; Galatasaray'ı büyük bir tehlikenin beklediği ortaya çıktı. Önce gelin Ünal Aysal'ın Antalya'da gazetecilere yaptığı ve Süper Kupa'dan da çekilme sinyali veren sözlerini hatırlatalım.

Ünal Aysal: Hiç çekinmem futbol takımını da çekerim


İŞTE ANTALYA'DAKİ O NET AÇIKLAMA

"Aynı şeyi futbol takımımız için de hiç çekinmeden yaparım. Önümüzdeki günlerde bu tip benzer olaylar devam ederse, tezgahlar, artık unutmamız gereken kötü alışkanlıklar ortadan kalkmazsa bütün branşlarda bunu yapabiliriz. Diğer kulüpler de bunu yapacaktır. Bu sadece bir başlangıçtır."

BASKETBOLDA NE CEZA ALACAK?
Peki Aysal'ın "Çekinmeden yaparım" dediği olay ne? Bu olay net olarak Süper Kupa finali. Lig şampiyonu Fenerbahçe ile Türkiye Kupası şampiyonu Galatasaray arasında oynanması gereken ve Ağustos ayında planlanan maçta Aysal, tıpkı basketboldaki gibi maça çıkmaması net bir şekilde düşünüyor. Tabii bunun için Galatasaray'ın basketboldaki gibi bazı yaptırımları göze alması gerekiyor. Basketbolda kupayı kaybedip, 20-0 hükmen kaybeden, disipline sevk edilen Galatasaray, ligden düşmeyecek, Avrupa 'ya gidecek ancak yöneticileri 1-2 yıl arasında hak mahrumiyeti, kulüp olarak da para cezası alacak.

İşte Galatasaray'ın yeni hocası


4 MADDEDE CİDDİ ZARARI VAR

Gelelim Galatasaray'ın Süper Kupa finaline çıkmaması halinde alacağı cezaya.. TFF'nin Süper Kupa talimatnamesine göre uygulayacağı cezayı statünün 7. maddesi belirliyor. "Yaptırımlar" başlıklı maddeye göre Galatasaray şu cezaları alacak:

1- Takip eden sezondaki (2014-205) Türkiye Kupası'na katılmaktan men edilir.
2- Takip eden sezondaki (2014-2015) Süper Kupa'da yer alamaz. (Lig şampiyonu olsa bile)
3- Ayrıca Süper Kupa'nın organizasyonu için yapılan masraflar ile organizasyonun iptal edilmesi dolayısıyla TFF'nin karşılaşacağı her türlü cezayı öder. (Sponsor anlaşmaları vb.)
4- Süper Kupa'nın ticari hakları ile ilgili bir talepte bulunamaz.

Aysal: Bu numarayı yemeyiz


AVRUPA'YA GİDER, LİGE DE KATILIR

Yani Galatasaray Süper Kupa'ya çıkmazsa, 2 kupadan atılırken maddi olarak da 1.5 milyon euro gibi bir zararı göze almak zorunda. Ancak Galatasaray, Süper Lig'e devam eder, Avrupa'ya da katılır. Ayrıca Futbol Federasyonu, stanünün 7. maddesinin 2. fıkrasındaki hükümler gereğinde Galatasaray'ı disipline sevk edip çeşitli yaptırımlarda bulunabilir.

İŞTE STATÜ İŞTE YAPTIRIMLAR

MADDE 7 - KULÜPLERİN GÖREV ve SORUMLULUKLARI (1) Kupa müsabakasında yer almaya hak kazanmasına rağmen müsabakada yer almayan kulüp, takip eden sezon Türkiye Kupası’na katılmaktan men edilir ve takip eden sezonda Süper Kupa’da yer alamaz. Ayrıca TFF tarafından Süper Kupa’nın organizasyonu için yapılan masraflar ile organizasyonun iptal edilmesi dolayısıyla TFF’nin karşılaşacağı maddi, manevi her türlü zararı (Üçüncü kişilerle yapılan sözleşmeler gereği ödenmek zorunda kalınan cezai şart, tazminat, vb. dahil) tazminle yükümlü olduğu gibi, Süper Kupa’nın ticari haklarından elde edilen gelirlerin dağıtımına ilişkin olarak hiçbir talepte bulunamaz. (2) Kulüpler, Süper Kupa markasının değerinin arttırılması yönünde TFF tarafından yapılacak her türlü faaliyete destek verecek ve bu faaliyetlerde aktif olarak yer alacaklardır.

(5) Süper Kupa’da yer alan kulüpler, kupa müsabakasında, bulundukları ligin statüsünde belirtilen ve bu statüde aksi açıkça belirtilmeyen tüm hususlara uymakla yükümlüdürler.

Muslera'ya dev talip