Galatasaray'ı güldüren futbolcu

Galatasaray'ı güldüren futbolcu
Galatasaray'ı güldüren futbolcu
Galatasaray Kulübü Sözcüsü Şükrü Ergün, Burdisso ile ilgili eleştiirlere yanıt verirken, Ranocchia transferinin neden gerçekleşmediğini açıkladı.

Radyospor’a konuşan Şükrü Ergün, "Guillermo Burdisso transferi son anda gündeme gelen, acele biçimde, yangından mal kaçırır gibi yapılmadı. Böyle transfer yapılmaz zaten. Hocanın listesinden zaten var olan bir oyuncuydu. Listedeki diğer oyuncular olmayınca bir başka oyuncu Burdisso transfer edildi” dedi.

PFDK'dan Galatasaray'a ceza


RANOCCHIA, 4 AY İÇİN 2.4 MİLYON EURO İSTEDİ

"Andrea Ranocchia, çok yüksek bir ücret istedi. Son dakikada bu nedenle transferi gerçekleşmedi. Hiç makul olmayan bir ücret talebinde bulundu. Üzerinde durmadık. Sezon sonuna kadar, sadece 4 aylığına 2.4 milyon euro istedi. Biz de kendisine güldük. Inter Milan ile oyuncunun sezon sonuna kadar kiralık olarak gelmesi yönünde anlaşmıştık, ama oyuncuyla anlaşma sağlayamadık."

SNEIJDER SANKİ SNIPER’DI

Bursaspor maçında 3 gol birden atan Sneijder’in performansına değinen Ergün, “Wesley Sneijder, Sneijder'liğini ortaya koydu. Uzaktan attığı şutla Sniper görevindeydi” ifadelerini kullandı.

TRANSFER DEĞİL, YATIRIM YAPTIK

"Galatasaray’da transfer, son saate kadar devam eder diyorduk, dediğimiz gibi oldu. En çok transfer yapan takım olarak ön plana çıkıyoruz; ama bunlar yapılmış olsun diye yapılan transferler değil. Takımda ciddi bir gençleştirme operasyonu yapıldı. Önümüzdeki yılların takımı oluşturuluyor. Galatasaray transfer yapmıyor. Yatırım yapıyor."

Galatasaray'ın Tokatspor kadrosu


MALİYETLER AÇISINDAN HİÇBİR SORUN YOK

"Transferlerin maliyetleri açısından hiçbir kaygı taşımıyorum. Transfer ücretleri konusunda spekülasyon yapılıyor. Bu söylenen rakamların çoğu gerçek değil. Gerçek rakamlar zaten KAP’a açıklanıyor. Ayrıca risk almadan başarı gelmiyor. Zaten makul ücretlerle gerçekleşeceğini bilmesek bunları yapmazdık."

BİZ SADECE KENDİ MAÇLARIMIZA BAKIYORUZ

Şükrü Ergün, şampiyonluk yarışı için "Önümüzdeki bütün maçları kazanarak şampiyon olmayı hedefledik. Sadece kendi maçlarımıza bakıyoruz. Rakiplerimizin de puan kaybetmesini bekliyoruz."

KÜFÜRDEN SAHAMIZI KAPATTIRMADIK

"Galatasaray taraftarı duruşuyla, değerlerimize gösterdiği özenle teşekkürü hak ediyor. Stadımızın küfürden hiç kapanmadı. Küfürden ceza almadık. Bundan sonra da almayacağız. Bursaspor maçında da tahriklere kapılmadılar. O destekle 6 tane gol bulduk."

Cimbom'un UEFA listesinde 3 değişiklik